Aksigorta’dan sokak hayvanlarına yardım eli! 6 ton mama bağışladı

Aksigorta,  İstanbul, Gaziantep, Bursa ve Ankara’da bulunan sokak hayvanları için toplamda 6 ton mama bağışladı.

GÜNDEM 14.04.2020, 14:07 Sinem Ramazanoğlu
Aksigorta’dan sokak hayvanlarına yardım eli! 6 ton mama bağışladı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle sokakların boş kalmasından dolayı açlıkla başa çıkmaya çalışan sokak hayvanları için Aksigorta’dan örnek olacak bir davranış geldi. İstanbul,

Gaziantep, Bursa ve Ankara’da bulunan sokak hayvanları için toplamda 6 ton mama bağışlayan Aksigorta, "Bu hassas dönemde insan sağlığını düşündüğümüz gibi, hayvan dostlarımızı da unutmayarak, güvence altına almamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Aksigorta’dan sokak hayvanlarına yardım eli

banner32
Koronavirüsle mücadele kapsamında yetkililerin evde kal çağrılarına uyulmasının ardından, sokak hayvanlarının açlıkla mücadelesi  başladı. Cadde ve sokakların boşalmasıyla birlikte zorluk çeken sokak hayvanlarına Aksigorta’dan yardım eli uzandı. 4 ilimizde bulunan sokak hayvanlarına toplamda 6 ton mama bağışlayan Aksigorta, yaşanan bu zorlu süreçte hayvanseverlerin yüzlerini güldürdü. 

"6 ton mama bağışında bulunduk"

Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Tolga Tezbaşaran tarafından yapılan açıklamada, "Yaşadığımız bu zor günlerde evde kalmamız hayati önem taşıyor. Ancak biz evlerimize çekildiğimizde sokakta bakıma muhtaç dostlarımızı da unutmamamız oldukça önemli. Aksigorta olarak İstanbul, Ankara, Bursa ve Gaziantep illerine toplamda 6 ton mama bağışında bulunduk. Bu hassas dönemde insan sağlığını düşündüğümüz gibi, hayvan dostlarımızı da unutmayarak, güvence altına almamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Tezbaşaran yapmış olduğu açıklamada, insana olduğu kadar doğaya ve hayvan dostlarına da değer verdiklerini belirtti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@