Almanya’da sanılan firari savcı Zekeriya Öz Pensilvanya'ya gitmiş

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından yurt dışına kaçan ve Almanya'da olduğu düşünülen firari Savcı Zekeriya Öz'ün Pensilvanya'ya gittiği ve FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ile görüştüğü ortaya çıktı.

Almanya’da sanılan firari savcı Zekeriya Öz Pensilvanya'ya gitmiş

Terör örgütü FETÖ'nün yargıda en önemli destekçilerinden biri olan Savcı Zekeriya Öz, gerçekler ortaya çıktıktan sonra Ermenistan üzerinden Almanya'ya kaçmıştı. Firari olarak aranan Zekeriya Öz'ün kısa süre önce Almanya'dan Pensilvanya'ya çağrıldığı ortaya çıktı.

Son görüntüleri ortaya çıkmıştı

Almanya'da bir sığıntı gibi istihbaratçıların kontrolünde yaşayan Zekeriya Öz'ün son görüntüleri 14 Mart 2016 tarihinde ortaya çıkmıştı. O dönemde sabah gazetesine açıklama yapan biri itirafçı firari savcıların nerede olduklarını anlatmıştı. Zekeriya Öz'ün Hollanda'da olduğuna dair yazılar çıktığını fakat bunun bir düzmece olduğunu söyleyen itirafçı, Almanya'da bir villada kaldığını buranın deşifre olmasını önlemek için de başka bir yere taşındığını dile getirmişti. Celal Kara ile Zekeriya Öz'ün başlarında Alman görevlilerine olduğunu söyleyen itirafçı şu anda eşinin ve kızının da yanında olduğunu karşı dairelerinde ise Celal Kara'nın oturduğunu her ikisinin de kapısında Alman görevlilerin bulunduğunu dile getirdi.

Pensilvanya'ya gitmiş

Zekeriya Öz hakkında sonra ortaya çıkan bilgiler ise Pensilvanya'ya gittiği ve FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ile görüştü yönünde. Zekeriya Öz’ün ABD’ye gitmesi ile ilgili ortaya çıkan teoriler de var. Herkes şimdi özünü Pensilvanya'ya çağrılmasının ABD'nin devreye sokacağı yeni bir kumpas olup olmadığını merak ediyor. Türkiye'nin kırmızı bültenle aradığı darbeci bir kaçağın hiçbir şey yokmuş gibi Almanya'dan Pensilvanya'ya gitmesi de dünyanın teröre karşı bakış açısını gözler önüne seriyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@