Anadolu Üniversitesi Rektörü istifa etti! İstifa nedeni ne?

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’nın yaşadığı sağlık problemleri sebebiyle görevinden istifa ettiği öğrenildi.

GÜNDEM 08.05.2020, 13:36 08.05.2020, 13:54 Sema Topbaş
Anadolu Üniversitesi Rektörü istifa etti! İstifa nedeni ne?

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’nın yaşadığı sağlık problemleri sebebiyle görevinden istifa ettiği öğrenildi. Sağlık problemleri yaşayan Çomaklı’nın YÖK ve Cumhurbaşkanlığı’na istifasını sunduğu aktarılırken Çomaklı'nın istifası sosyal medyanın da en çok konuşulan konuları arasında yer aldı. 

Yaptığı Canlı Yayınla Gündeme Gelmişti

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, yaşadığı sağlık promlemlerinden dolayı YÖK ve Cumhurbaşkanlığı'na istifasını sunduğunu açıkladı. Rektör Çomaklı'nın istifası sosyal medyanın da gündemine oturdu. Daha önce Instagram'dan yaptığı canlı yayınla gündeme gelen Çomaklı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'Reis' dediği için eleştirilerin hedefi olmuştu.

banner32
Anadolu Üniversitesi Rektörü  

Şafak Ertan Çomaklı Kimdir?

İstifasını açıklayan Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, 1975 yılında Erzurum'da dünyaya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi'nde 'Maliye ve Mali Hukuk' alanında lisans ve yüksek lisansını tamamlayan Çomaklı, Uludağ Üniversitesi'nde 'Maliye Mali Hukuk Anabilim Dalı'nda doktorasını tamamladı ve hemen ardından yine aynı alanda doçent ve profesörlük kadrolarında bulundu. Kamu maliyesi alanında çalışmalar yapan ve özellikle vergi kaçakçılığı ile terör finansmanı üzerine yoğunlaşan Çomaklı, Uluslararası alanda terörün finansman yöntemleri üzerinde İtalya, İspanya, Almanya, Katar, Belçika, Kosova, Bosna Hersek, Avusturya, Çekya, Suudi Arabistan ve Kazakistan gibi ülkelerin Polis Akademileri'nde uluslararası polis eğitimleri, işbirlikleri ile yüksek lisans jüriliği ve devleti temsilen üst düzey görevlerde yer aldı. Özellikle son yıllarda terörün kamusal alanda olan etkilerinin yanı sıra terörizmin mali ve personel boyutu üzerinde çalışmaları bulunan Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Polis Akademisi Başkanlığı'nda polis ve komiser yardımcısı alım ve eğitimi ile rütbe terfi süreçlerinin planlamasında yer aldı. Ayrıca kendisinin ulusal ve uluslararası olmak üzere çok sayıda çalışması bulunuyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@