Ankara’da korkutan deprem

Alınan son dakika bilgisine göre Başkent Ankara’da 3.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

GÜNDEM 03.12.2019, 12:40 04.12.2019, 16:38 Sema Topbaş
Ankara’da korkutan deprem

Alınan son dakika bilgisine göre Başkent Ankara’da 3.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Başkent Ankara’da merkez üssünün Kızılcahamam olduğu belirlenen 3.2’lik bir deprem meydana geldiği öğrenildi.

Kandilli Rasathanesi’nden Açıklama

Alınan son bilgilerde Kandilli Rasathanesi’nin depremle ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunduğu belirlendi. Merkez üssünün Kızılcahamam olarak belirlendiği 3.2’lik depremin saat 12.06 sularında meydana geldiği aktarıldı. Öte yandan depremin yerin 2.7 derinliğinde olduğu da alınan bilgiler arasında.

Kandilli Rasathanesi Güncel Verileri Paylaşıyor

Bilindiği gibi geride bıraktığımız aylarda İstanbul’da meydana gelen ve vatandaşlara büyük korku yaşatan 5.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında deprem uzmanları hemen hemen her gün depremle ilgili önemli tahminlerde bulunuyor. Uzmanların yaptığı değerlendirmelerde İstanbul için deprem uyarıları art arda gelirken Türkiye’nin çeşitli bölgeleri içinde deprem tahminleri aktarılıyor. Özellikle İstanbul’daki korkutan depreminden sonra vatandaşlar Kandilli Rasathanesinin güncellediği son depremler listesini oldukça yakından takip ediyor. Vatandaşı en doğru şekilde bilgilendirmeyi amaçlayan Kandilli Rasathanesi meydana gelen depremlerin listesini sürekli olarak güncelliyor. Meydana gelen İstanbul depreminin ardından çıkan birçok deprem haberiyle endişe yaşayan vatandaşlar en doğru bilgiyi almak için Kandilli Rasathanesinin verilerini internet üzerinden yakından takip ediyor. Öte yandan bilim insanlarının yaptığı değerlendirmelerde yine İstanbul için kritik uyarılar yer alıyor. Uzmanlar, İstanbul için 7 ve üzerinde bir veya birkaç deprem beklendiğini ve 7,4 büyüklüğündeki bir depremin İstanbul için ciddi bir tehlike olduğunun bu riskin en doğru şekilde yönetilmesi gerektiğinin sık sık altını çiziyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@