Antalya'da hareketli dakikalar! Özel harekat eve koçbaşıyla girdi

Antalya'da psikolojik sorunları olduğu iddia edilen 39 yaşındaki Uğur K. isimli vatandaş, evde bulunan eşyaları pencereden dışarı atarak kendisini eve kilitledi. Evin bulunduğu sokağa gelen polislere gitmesini ve buranın boşalacağını söyleyen Uğur K., polislere dağılması yönünde seslendi. Uğur K., koçbaşıyla eve giren polis ekipleri tarafından etkisiz hale getirildi.

GÜNDEM 11.06.2020, 15:59 Şener Koştu
Antalya'da hareketli dakikalar! Özel harekat eve koçbaşıyla girdi

Antalya'ya bağlı Konyaaltı ilçesindeki Altınkum Mahallesi'nde yaşanan olayda psikolojik problemleri olduğu iddia edilen Uğur K., evde bulunan televizyon, tavla, telefon, kova ve avizeleri sabah saat 08.30 civarında sokağa fırlatmaya başladı. Yaşanan bu olay üzerine komşular, polis ve sağlık ekiplerine durumu ihbar etti. Kısa süre içerisinde olay yerine intikal eden polis ekipleri tarafından Uğur K. isimli vatandaş ikna edilmeye çalışıldı. 

Polisleri Tehdit Etti

banner32
Olay yerine gelen polisleri tehdit eden Uğur K., arkadaşları olan Hakan ve Kadir adlı şahısların gelmesini istedi. Polis ekipleri, arkadaşlarını getireceklerini söylese de Uğur K.'yı ikna çalışmaları sonuçsuz kaldı. Evin diyafonundan polislere bağıran Uğur K., polislere uzaklaşmasını söyledi. Daha sonra pencere önüne gelen Uğur K., polislere kapının önünden gitmeleri, buradan dağılmaları şeklinde seslenerek yeniden eve girdi. 

Özel Harekat Polisleri Geldi

Polis ekiplerinin Uğur K. adlı şahsı ikna çalışmaları sonuçsuz kalınca olay yerine özel harekat polisleri geldi. Bina önünde hazırlık yapan polisler, kalkanları, uzun namlulu silahları ve koçbaşıyla Uğur K.'nın bulunduğu binaya tam teçhizat giriş yaptı. Özel harekat polisleri de kapının önünde Uğur K.'yı ikna etmeye çalışarak kapıyı açmasını istedi. Ancak Uğur K., kapıyı açmaya razı olmayınca koçbaşıyla kapıyı kırarak eve girdi. 2,5 saat onra etkisiz hale getirilen Uğur K., sağlık kontrolünden sonra ifadesinin alınması için emniyete götürüldü. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@