Aralık ayında Antalya'da deniz sefası

Mevsimin Aralık olmasına rağmen Antalya'da bahardan kalma bir günü fırsat bilen tatilciler ve vatandaşlar, hem sahilin, hem de denizin tadını çıkardılar.

GÜNDEM 29.12.2019, 14:11 Şener Koştu
Aralık ayında Antalya'da deniz sefası

Antalya’da güneşli havanın tadını denizde çıkarmak isteyen tatilciler, Aralık ayında deniz sefası yaparak eğlendiler.

Bahardan Kalma Bir Gün

banner32
Antalya’da hava sıcaklıkları mevsimin kış olmasına rağmen mevsim normallerinin üstünde seyrediyor. Bahardan kalma bir gün yaşanan Antalya’da güneşi fırsat bilen tatilciler, kendilerini mavi suya bıraktı. Antalya’nın yüksek kesimlerinde ve dağlarında kar olmasına rağmen gün içerisinde hava sıcaklığı 15 derece, deniz suyunun sıcaklığı 19 derece ve nem oranı ise yüzde 36 olarak ölçüldü. Bunu fırsat bilen tatilciler ve Antalyalılar, sahilde vakit geçirerek eğleniyorlar. Bazı tatilcilerin denize girerek güneşlendiği, bazılarının ise balık tuttuğu gözlendi.  

Kış Mevsiminde Sahil ve Deniz Sefası

Antalya’da bahardan kalma bir günü en iyi şekilde değerlendirmek isteyen vatandaşlar, sahil kenarında yürüyüş yaparak, banklarda oturup güneşlenerek sıcak bir günün keyfini sürüyorlar. Diyarbakır’da mali müşavirlik yapan ve Antalya’ya tatile gelen Mahmut Karadaşlı, “Aralık ayında denize girebilmenin tadını çıkarıyor ve keyfini yaşıyorum. Burada dört mevsim denize girebilmek mümkün. Burada hem yazın, hem de kışın denizin keyfini yaşıyorum. Diyarbakır’da hava, bu mevsimde çok soğuk. Burada ise bahardan kalma bir hava ve deniz çok güzel.” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@