Artvin’de bir köy yok oluyor! Çıkan yangında evler alevler içinde kaldı

Artvin’de Yusufeli ilçesine bağlı olan Dokumacılar köyünde büyük yangında köy evlerinin yandığı öğrenildi.

GÜNDEM 07.07.2020, 13:18 07.07.2020, 14:18 Sema Topbaş
Artvin’de bir köy yok oluyor! Çıkan yangında evler alevler içinde kaldı

Artvin’de Yusufeli ilçesine bağlı olan Dokumacılar köyünde çıkan büyük yangında köy evlerinin yandığı öğrenildi. Köy evlerinin alevler içinde kaldığı öğrenilirken olay yerine sağlık, itfaiye ve jandarma ekiplerinin yönlendirildiği bilgilerine yer verildi.

İtfaiye Ekipleri Yangına Müdahale Ediyor

Yusufeli ilçesine bağlı olan Dokumacılar köyünde çıkan büyük yangın evleri alevlerin arasında bıraktı. İtfaiye ekiplerinin alevlere müdahale ettiği yangında herhangi bir can kaybı yaşanmadığı bilgisine yer verilirken çok sayıda küçükbaş hayvanın telef olduğu öğrenildi.

Artvin Yusufeli İlçesi

Artvin Valisi Açıklama Yaptı

banner32
Yangınla ilgili Artvin Valisi Yılmaz Doruk'tan açıklama geldi. Doruk açıklamasında, Dokumcılar köyü Sahlep mezrasında bir evde çıkan yangının rüzgarın etkisiyle büyüyerek diğer evlere sıçradığını belirtti. Eski ahşap evlerin yer aldığı mezrada yaklaşık olarak 70 hanenin bulunduğunu aktaran Doruk, 40 kişinin yaşadığını ve ilk belirlemelere göre herhangi bir can kaybı yaşanmadığını duyurdu. 

Dokumacılar Köyü Yangın

Yangına Müdahale Devam Ediyor

Yangın sebebiyle vatandaşların evleri boşaltılırken itfaiye ekiplerinin bölgeye intikal ederek yangına müdahale etmeye başladığı ve yangına müdahalenin hala devam ettiği bilgileri aktarıldı.

Ayrıntılar Geliyor...
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@