Asker uğurlaması yapan gruba Bakan Soylu’dan tepki!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, asker uğurlaması yapan grubun fotoğraflarını paylaşarak,  "Bu görüntüler sadece koronadan dolayı değil toplumsal sorumluluk açısından da kabul edilebilir değil" sözleriyle tepki gösterdi.

GÜNDEM 04.07.2020, 15:15 Sinem Ramazanoğlu
Asker uğurlaması yapan gruba Bakan Soylu’dan tepki!

Beykoz’da bir grup sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak asker uğurlaması yaptı. Kalabalığın görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşarak tepki gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bu görüntüler sadece koronadan dolayı değil toplumsal sorumluluk açısından da kabul edilebilir değil" ifadelerini kullandı.

Soylu’dan o görüntülere tepki

banner32
İstanbul Beykoz’da asker uğurlaması yapan bir grup sosyal mesafeyi hiçe sayarak araç konvoyu yapıp, meşaleler yakıp havaya ateş açtı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan bu görüntülere tepki geldi. Sosyal medya hesabından asker uğurlaması yapıldığı anlara ait görüntüleri paylaşarak, "Maalesef bu görüntüler ile zinhar değil... Bu görüntüler sadece koronadan dolayı değil toplumsal sorumluluk açısından da kabul edilebilir değil." yazan Soylu, "Bu yanlışı ceza ve takip ile çözebiliriz, Ancak herkesin polisi kendi vicdanıdır. Unutmayalım!" notunu düştü.

Twitter hesabından paylaştı

Twitter hesabından yaptığı paylaşımla tepkisini dile getiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, görüntülere şu notu düştü: "Askere gitmek, askerlik yapmak şereftir. Kınalı kuzularımız şanla, şerefle, dua ile vakar ile gönderilmeli...Maalesef bu görüntüler ile zinhar değil... Bu görüntüler sadece koronadan dolayı değil toplumsal sorumluluk açısından da kabul edilebilir değil. Abartı, geleneğimizde, kültürümüzde ve inancımızda yoktur. Bu yanlışı ceza ve takip ile çözebiliriz, Ancak herkesin polisi kendi vicdanıdır. Unutmayalım!"

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@