Askerlik celp yerleri ne zaman açıklanacak

Nisan ayının içerisinde bulunduğumuz bugünlerde asker adaylarının en fazla merak ettiği konular arasında askerlik celp yerleri de yer alıyor.

GÜNDEM 10.04.2020, 01:04 Şener Koştu
Askerlik celp yerleri ne zaman açıklanacak

Ülkemizdeki birçok genç, askerlik görevlerini bir an evvel yapabilmek için askerlik başvurusunda gerekli olan belgeleri tamamlayarak askerlik şubelerine teslim etti. 2020 Mayıs celbinde askerlik görevini yapacaklar, celp yerlerinin açıklanacağı tarihi şimdiden merak etmeye başladı. Bugünlerde internette en fazla sorulan sorular arasında 'Askerlik yerleri belli oldu mu?' sorusu ön plana çıkıyor. Gençler, askerlik yerlerinin açıklanacağı tarihi büyük bir heyecanla bekliyor. 

Celp Yerleri Ne Zaman Açıklanacak

banner32
Yedek subay adayları ve yedek astsubay adaylarının 29 Nisan 2020 tarihinde, askerlik görevini mayıs celp ve sevk döneminde er/erbaş olarak yapacakların 29 Nisan 2020 tarihinde, askerlik görevini haziran celp ve sevk döneminde yapacakların 28 Mayıs 2020 tarihinde, askerlik görevini temmuz celp ve sevk döneminde yapacakların 18 Haziran 2020 tarihinde tertip edildikleri birliklerine sevk işlemleri gerçekleştirilecek. 

Sevk Evrakı Nasıl Alınacak

Sınıflandırma neticelerinin kamuoyuna açıklanmasının ardından askerlik görevini yerine getirecek yükümlüler, askerlik sevk evrakını alabilmek için yukarıda belirtilen sevk tarihlerinden 15 gün evvel askerlik şube başkanlıklarına müracaat edebilecekleri gibi e-devlet üzerinden de alabilecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@