Avrupa’dan Türkiye’ye gelecek vatandaşlara önemli hatırlatma! Saat 17.00’da sona erecek

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Avrupa’dan Türkiye’ye gelecek olan vatandaşlara önemli bir hatırlatma yapıldı ve bugün Türkiye saati ile saat 17.00’a kadar başvurularını yapabilecekleri belirtildi.

GÜNDEM 16.03.2020, 16:30 16.03.2020, 17:42 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Avrupa’dan Türkiye’ye gelecek vatandaşlara önemli hatırlatma! Saat 17.00’da sona erecek

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Avrupa’dan Türkiye’ye gelecek olan vatandaşlara önemli bir hatırlatma yapıldı ve bugün Türkiye saati ile saat 17.00’a kadar başvurularını yapabilecekleri belirtildi. Dünya genelinde yayılmaya devam eden yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle 9 Avrupa ülkesinde geçici süreliğine veya öğrenci olarak bulunan vatandaşların Türkiye’ye gelmek  sat 17.00’a kadar başvuruda bulunabilecekleri hatırlatıldı.

Karantina Altına Alınacaklar

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'dan gelen son dakika hatırlatmasında Avrupa'dan Türkiye'ye gelmek isteyen vatandaşların bugün Tğrkiye saati ile saat 17.00'a kadar gerekli başvuru işlemlerini tamamlaması gerektiği bilgisi verildi. 9 Avrupa ülkesinde geçici veya öğrenci olarak bulunan vatandaşların saat 17.00'a kadar gerekli birimlere başvurularını yapmaları gerektiğini hatırlatan Kıran, Türkiye'ye giriş yapacak olan vatandaşların hemen karantina altına alınacaklarını ve 14 gün boyunca karantinada kalacaklarını belirtti.

Karar Toplantıda Alınmıştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla dün koronavirüs gündemli önemli bir toplantı gerçekleştiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, DışişleriBakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan koronavirüsle ilgili tedbirlerin arttırılması ile ilgili yeni kararlar alırken 9 Avupa ülkesinde geçici bir süre veya öğrenci olarak bulunan ve koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'ye dönüş yapmak isteye vatandaşların 17 Mart 2020 saat 17.00 itibarıyla Türkiye'ye dönüşlerinin gerçekleştirilmesine ve İstanbul'da önceden belirlenmiş olan öğrenci yurtlarına yerleştirilerek 14 gün boyunca karantina altında tutulmasına karar verdi.

9 Ülkeye Uçuşlar Durduruldu

Toplantıda alınan kararlarla ilgili açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Danimarka, Belçika, İspanya, Norveç, Avusturya, İsveç ve Hollanda, Almanya ve Fransa'ya 17 Mart 2020'den 17 Nisan 2020 tarihine kadar uçuşların durdurulduğunu duyurdu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@