Avukatı tahliyesini talep etmişti Mahkemeden Kadir Şeker için ret kararı

Konya’da sevgilisi tarafından darp edilen kadını kurtarmak isterken katil olan ve tutuklanarak cezaevine gönderilen Kadir Şeker’in avukatının tahliye talebinin reddedildiği öğrenildi.

GÜNDEM 13.02.2020, 11:42 Sema Topbaş
Avukatı tahliyesini talep etmişti Mahkemeden Kadir Şeker için ret kararı

Konya’da sevgilisi tarafından darp edilen kadını kurtarmak isterken katil olan ve tutuklanarak cezaevine gönderilen Kadir Şeker’in avukatının tahliye talebinin reddedildiği öğrenildi. 20 yaşındaki Kadir Şeker için Twitter üzerinden serbest kalması için kampanyalar başlatılırken son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’da genç isim hakkında açıklamalarda bulunmuştu.

Tahliye Talebi Reddedildi

Kadir Şeker’in avukatı Konya 3. Sulh Ceza Hakimliği’ne tutuklama kararına ret talebinde bulundu. Hakimlik avukatın talebini inceleyerek polis tutanakları, Adli Tıp raporu ve mevcut delil durumunu göz önüne alarak 20 yaşındaki Kadir Şeker’in tutukluluk halinin devam etmesine karar verdi.

banner32

Ne Olmuştu?

Konya Selçuklu ilçesinde üniversiteye hazırlanan ve doktor olma hayali kuran 20 yaşındaki Kadir Şeker, parkta bir kadının sevgilisi tarafından darp edildiğini gördü ve çifti ayırmak için olay yerine gitti. Şiddete kayıtsız kalmayarak çiftin yanına giden Kadir Şeker Özgür Duran’ın sözlü ve fiziksel saldırısına maruz kaldı. Şahsın Kadir Şeker’i bir süre kovaladığı ve darp ettiği öne sürülürken aralarında yaşanan boğuşma esnasında Kadir’in bıçak darbesi sonucu şahsın yere yığıldığı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği belirtilmişti. Olay yerinde incelemelerde bulunan polis ekipleri 20 yaşındaki Kadir Şeker’i ikamet adresi olan teyzesinin evinde gözaltına almış ve Kadir çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Konu Hakkında İlk Kez Konuştu

Öte yandan dün AK Parti Grup Toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadir Şeker’in durumu hakkında kendsine yöneltilen soruya yanıt verdi. Bu konu hakkında ilk kez konuşan Cumhurbaşkanı, Kadir’in vicdani ve insani bir davranış sergilediğini bundan sonra olayın yargıda olduğunu ve adil bir karar verilmesini temenni ettiğini belirtti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@