Ayşenur Arslan, Dr. Güle Çınar’ın paylaşımını canlı yayına taşıdı

Türkiye’de koronavirüs vaka sayısının söylenenden çok daha fazla olduğunu söyleyen Uzman Doktor Güle Çınar’dan, sarf ettiği sözler için düzeltme geldi. Çınar’ın yapmış olduğu düzeltmesini Ayşenur Arslan görmezden geldi.

GÜNDEM 19.03.2020, 15:14 Sinem Ramazanoğlu
Ayşenur Arslan, Dr. Güle Çınar’ın paylaşımını canlı yayına taşıdı

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi’nde Uzman Doktor olan Güle Çınar'ın, koronavirüs vaka sayısının açıklanandan çok daha fazla olduğunu söylemesi üzerine sosyal medyada infiale sebep oldu. Kullandığı ifadeler için düzeltme yapan Uzman Dr. Çınar’ın açıklamasını, Ayşenur Arslan görmezden geldi.

Ayşenur Arslan canlı yayında konuştu

banner32
Ayşenur Arslan, katıldığı Halk Tv kanalındaki bir canlı programda Güle Çınar’ın sarf ettiği sözleri düzeltmesini görmezden gelerek kullandığı sözleri tekrar gündeme getirdi.

Uzman Dr. Güle Çınar’dan açıklama geldi

Koronavirüs vaka sayıları ile ilgili paylaştığı görüntülerin hızlı bir şekilde yayılmasına dair bir açıklama yapan Dr. Çınar, "Uyum eğitimlerinin birinde durumun önemini daha iyi anlatabilmek ve eğitime katılanları bu zorlu süreç için hazırlayabilmek için bazı yurtdışından gelen vakalarla ilgili örnekler verdim, olumsuz bir senaryo üzerine konuşma yaptım. Amacım, hastanede malzememe eksiklikleri de dahil olmak üzere yaşayabileceğimiz zorlu süreci daha iyi ifade edebilmek ve hastane personelinin süreci daha iyi sahiplenmesini sağlayabilmekti. Siyasi ya da infial amaçlı bir söylemim yoktur, asla da olamaz. Maalesef, gizli kaydedilen konuşmamın kasıtlı olarak sadece küçük bir kısmı sosyal medyada paylaşılmıştır. Konuşmamın tamamı kaydedilip paylaşılabilseydi olumsuz yaratma amacım olmadığı anlaşılabilirdi" şeklinde bir açıklamada bulundu. 


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@