Azerbaycan Cumhurbaşkanı'ndan Ermenistan’a sert tepki

Ermenistan’ın Tovuz kentindeki sivillere yönelik saldırısı hakkında konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, saldırıya sert tepki gösterdi.

GÜNDEM 16.07.2020, 00:15 Sema Topbaş
Azerbaycan Cumhurbaşkanı'ndan Ermenistan’a sert tepki

Ermenistan’ın Tovuz kentindeki sivillere yönelik saldırısı hakkında konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, saldırıya sert tepki gösterdi.Saldırı sonucunda 76 yaşındaki bir sivilin hayatını kaybettiğini açıklayan Aliyev, ‘Bu bir kez daha Ermenistan’ın faşist bir devlet olduğunu ortaya koydu’ dedi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı’ndan Açıklama

Azerbaycan-Ermenistan sınır hattında 12 Temmuz tarihinde yaşanan çatışmalar hakkında konuşan Aliyev, çatışmaların Ermenistan’ın başlattığını söyledi. Ermenistan ordusu tarafından Tovuz bölgesinde yer alan Azerbaycan mevzilerinden birine ani top atışı yapıldığını ve saldırıya geçildiğini belirtti.

Azerbaycan Ordusu Şehitlerinin intikamını aldı 

Azerbaycan ordusunun yapılan saldırıya karşı yanıt verdiğini belirten Aliyev, şehit olan askerlerin intikamının aldığını söyledi. Açıklamalarına devam eden Cumhurbaşkanı Aliyev¬, Ermenistan güçlerinin bir santimetre bile Azerbaycan toprağına giremediğini, hiçbir zamanda bunu başaramayacağını dile getirdi. Azerbaycan’ın istemesi halinde o bölgesindeki topraklarının büyük bir kısmını ele geçirebileceğini ancak ülke olarak böyle bir amaçlarının olmadığını söyledi.

banner32
İlham Aliyev

Azerbaycan Toprak Bütünlüğü Konusunda Kararlı

Azerbaycan halkının olaya bakış açısını da yorumlayan Aliyev, halkın artık Dağlık Karabağ konusunda yürütülen müzakerelerden sıkıldığını aktardı.Azerbaycan ordusunun ne kadar güçlü olduğuna vurgu yapan İlham Aliyev, Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünün sağlanması gerektiğini ve bu konuda kararlı olduklarını ifade etti.

Azerbaycan

Cumhurbaşkanı Aliyev Dışişleri Bakanı’nı Eleştirdi

Çatışmaların ardından Türkiye’ye ve Türk halkına desteklerinden dolayı teşekkür eden cumhurbaşkanı, Azerbaycan ve Türkiye kardeşliğine bir kez daha vurgu yaptı. Öte yandan sınırda yaşanan çatışmalar esnasında yeteri kadar faaliyet gösteremeyen Dışişleri bakanı Memmedyarov’u eleştirdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@