Bakan Selçuk açıkladı: Emekli ikramiyeleri Nisan ayında ödenecek

Emeklilere her bayram ödenen bin liralık ikramiye, koronavirüs tehlikesinden dolayı bir ay öne çekilerek Nisan ayında ödenmesine karar verildi. İsteğe bağlı olarak 76 yaş üstüne evlerinde ödeme yapılacak.

GÜNDEM 21.03.2020, 13:14 Sinem Ramazanoğlu
Bakan Selçuk açıkladı: Emekli ikramiyeleri Nisan ayında ödenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında, Çankaya köşkünde gerçekleşen toplantıda, koronavirüse karşı alınan önlem amaçlı ekonomik tedbir paketi kapsamında emekliler için alınan kararda, en düşük emekli maaşında 1500 TL olacağı, emekliler için her bayram ödenen bin liralık ikramiyenin bir ay öne çekilerek Nisan ayında ödenmesine karar verildi. Aynı zamanda koronavirüse karşı önlem için, isteğe bağlı olarak 76 yaş üstüne evlerinde ödeme yapılacağı belirtildi.

76 yaş üzeri emeklilere evde ödeme yapılacak

banner32
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilerin Mayıs ayında gerçekleşecek olan bin liralık bayram ikramiyelerini bir ay öne çekerek Nisan ayında ödeneceğini açıkladı. Aynı zamanda, kamu bankalarının koronavirüse karşı önlem amaçlı isteğe bağlı olarak 76 yaş üzeri emeklilerin maaşlarını evde yapabileceğini açıkladı.

Emekli ikramiyeleri Nisan ayında ödenecek

Emeklilere her bayram ödenen bin liralık ikramiyenin 2018 yılında başladığı hatırlatan Bakan Selçuk, "Bu konuda önümüzdeki Ramazan Bayramı ile ilgili müjde niteliğinde bir karar aldık. Emeklilerimize, Ramazan Bayramı için Mayıs ayında ödenmesi gereken bin liralık bayram ikramiyelerini Nisan ayında vereceğiz" diyerek ikramiyelerin bir ay öne çekilerek Nisan ayında ödeneceğini duyurdu.

Bu süreci takip edeceğini söyleyen Bakan Selçuk, ihtiyaç oldukça tüm kesimleri ilgilendiren tedbir ve destekler almaya devam edeceklerini vurguladı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@