Bakan Soylu Ceren Özdemir’i katleden caniyle ilgili konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 20 yaşında bıçaklanarak öldürülen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan Ceren Özdemir’in katil zanlısı hakkında açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 05.12.2019, 12:51 Sema Topbaş
Bakan Soylu Ceren Özdemir’i katleden caniyle ilgili konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 20 yaşında bıçaklanarak öldürülen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan Ceren Özdemir’in katil zanlısı hakkında açıklamalarda bulundu. Ordu’da göğsünden ve kalbinden bıçaklanarak öldürülen 20 yaşındaki Ceren Özdemir’in öldürülmesiyle ilgili gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan daha sonra katil zanlısı olduğu belirlenen şahıs hakkında konuşan Bakan Soylu önemli açıklamalarda bulundu.

‘Bilgimiz Söz Konusu Değildi’

Ordu’da evinin önünde katledilen ve henüz 20 yaşında olan Ceren Özdemir tüm Türkiye’yi yasa boğmuştu. Öldürülmesinin ardından cinayet şüphelisi olarak gözaltına alınan daha sonrada serbest bırakılan ve katil zanlısı olduğu tespit edilen cani hakkında açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Cinayet işleyebileceğine dair bilgimiz söz konusu değildi.’ dedi.

Ceren’i Öldüren Cani Cinayet Anını Anlattı

Öte yandan gözü dönmüş caninin polis tarafından alınan ifadesinde cinayetin detaylarını anlattığı ve yaptıklarından pişman olmadığını söylediği öğrenildi. Daha önce Ordu Efilli Cezaevi’nde tutuklu bulunan ve buradan firar eden katil zanlısı Özgür Arduç cezaevinden kaçtıktan sonra sürekli olarak birilerini öldürmek istediğini belirtti. Kan donduran ifadesinde birçok bayanı öldürmek için takip ettiğini söyleyen Arduç, olay günü Ceren’i takip ettiğini amacının Ceren’i öldürerek çantasını almak olduğunu söyledi. Arduç ifadesinde, Ceren’in evinin önüne geldiğinde kapı ziline bastığını bu sırada camdan bir kadının baktığını ve Ceren’in kapıyı açmasıyla birlikte genç kızın arkasından giderek ‘Bakar mısınız, burada Metin diye biri oturuyor mu?’ dediğini ve kızın kendisine doğru dönmesiyle bıçağı sapladığını söylediği öğrenildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@