Bakan Soylu devreye girdi! Şehidin baba evi yeniden yapılacak

Geçen yıl şehit düşen Jandarma Er Salih Altuntaş'ın Ordu’da ki baba evinin harabe halinin gündeme gelmesinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu devre girdi.

GÜNDEM 10.07.2020, 10:31 Sinem Ramazanoğlu
Bakan Soylu devreye girdi! Şehidin baba evi yeniden yapılacak

Geçen yıl şehit düşen Jandarma Er Salih Altuntaş'ın Ordu’da ki baba evinin harabe halinin gündeme gelmesinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu devre girerek şehit babasıyla telefonda görüştü. Soylu şehidin babası Kenan Altuntaş'a, "Bu konu ile bizzat ilgileniyorum, evinizi sıfırdan yaptıracağız tamirat değil yeni baştan yapılacak, hiç merak etmeyin" dedi.

Bakan Soylu devreye girdi

Geçen yıl şehit düşen Jandarma Er Salih Altuntaş'ın Ordu Aybastı İlçesi'ndeki baba evinin harabe halinin gündeme gelmesinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu devreye girdi. Şehidin babası Kenan Altuntaş ile telefonla görüşüp konuyla bizzat kendisinin ilgileneceğini dile getiren Bakan Soylu, "Bu konu ile bizzat ilgileniyorum, evinizi sıfırdan yaptıracağız tamirat değil yeni baştan yapılacak, hiç merak etmeyin" ifadelerini kullandı. 

Ordu Valiliği'nden açıklama geldi

banner32
Şehidin babasının yaşadığı harabe ev ile ilgili açıklamada bulunan Ordu Valiliği, "Aybastı İlçemizdeki şehidimiz Salih Altuntaş evladımızın babası, Kenan Amca ile köydeki evi için konuşuldu. Bakanlığımız ile de görüşülüp yeni ev yapımı planlandı. İnşallah 3 ay içerisinde bitirilecek. Şehitlerimize rahmet ve dua ile" ifadelerine yer verildi.

''Allah razı olsun''

Ordu Aybastı İlçesi'ndeki yaşadığı harabe evin gündeme gelmesinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun telefonla iletişime geçtiği şehit babası Kenan Altuntaş konuyla ilgili, "Sabah İçişleri Bakanımız aradı. 'Evin 3 ay içinde yapılacak, valiliğe talimat verdim, nasıl istiyorsan öyle yapılacak' dedi. Allah razı olsun'' açıklamasında bulundu.


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@