Bakanlık maske kuralını genişletti! Bir kamu kuruluşuna daha maskesiz girilmeyecek

Sağlık Bakanlığı tarafından Valiliklere gönderilen yeni yazıda, tüm sağlık kuruluşlarına girişlerde maske kullanımının zorunlu hale getirildiği öğrenildi.

GÜNDEM 06.04.2020, 17:56 06.04.2020, 17:58 Sema Topbaş
Bakanlık maske kuralını genişletti! Bir kamu kuruluşuna daha maskesiz girilmeyecek

Sağlık Bakanlığı tarafından Valiliklere gönderilen yeni yazıda, tüm sağlık kuruluşlarına girişlerde maske kullanımının zorunlu hale getirildiği öğrenildi. Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında titizlikle alınan tedbirlere bir yenisi daha eklendi. Sağlık Bakanlığı’ndan gelen duyuruyla artık tüm sağlık kuruluşlarına maskeyle giriş yapılacak.

Sağlık Kuruluşlarında Maske Takmak Zorunlu Hale Getirildi

banner32
Dünya genelinde etkili olan ve Türkiye’de de etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgını kapsamında gerekli olan tüm tedbirler alınmaya devam ederken son olarak Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ilin Valiliklerine gönderilen yazıda, sağlık kuruluşlarına girişlerde maske takmanın zorunlu hale getirildiği öğrenildi.

Sağlık Kuruluşları İçerisinde Maskesiz Dolaşmaya İzin Verilmeyecek

Bakanlık tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, Türkiye genelindeki tüm sağlık kuruluşlarına girişlerde vatandaşların maske takmalarının zorunlu olduğu ve sağlık kuruluşları içerisinde maskesiz dolaşıma izin verilmemesi, alınan tedbirlerin kamu, özel sektör ve üniversitelere ait olan tüm sağlık kuruluşlarını kapsadığı ve tedbirlerin uygulanması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi istendi.

Toplu Alanlarda Maske Kullanımı Zorunlu

Diğer yandan geride bıraktığımız günlerde Türkiye genelinde yeni tip koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlere bir yenisi daha eklenmiş ve toplu alanlarda maske kullanımı zorunlu hale getirilmişti. Bu tedbir kapsamında vatandaşların maske takmadan toplu alanlarda bulunamayacağı duyurusu yapılmıştı. Getirilen maske kuralları çerçevesinde Sağlık Bakanlığı harekete geçti ve her bireye haftalık 5 adet olmak üzere maske dağıtımına başladı. Vatandaşlar Bakanlık tarafından başlatılan maske dağıtımı uygulamasına başvurularını e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirebiliyor. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@