Bakanlık uyardı! Seyahat izin belgelerini valilikler ve kaymakamlıklar vermiyor

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız, seyahat izin belgesi almak istediği takdirde başvuru işlemini e-devlet, İçişleri Bakanlığı E-Başvuru Sistemi ve Alo 199 Vefa Destek hattına yapacaklar.

GÜNDEM 22.05.2020, 16:34 Şener Koştu
Bakanlık uyardı! Seyahat izin belgelerini valilikler ve kaymakamlıklar vermiyor

banner32
İçişleri Bakanlığı açıklamasında seyahat izin belgelerinin valilik ve kaymakamlıklar tarafından verilmediğine özellikle vurgu yapıldı. Ayrıca İçişleri Bakanlığı, şu ana kadar 65 yaş ve üzeri ile refakatçilerinden oluşan 416 bin 598 kişiye seyahat izin belgesi verildiğini bildirdi. 

Yığılma Haberleri Asılsız 

Seyahat izin belgelerinin valilik ve kaymakamlıklar tarafından kesinlikle verilmediğine özellikle değinilen İçişleri Bakanlığı açıklamasında, "Şu ana kadar e-devlet, İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattına yapılan başvurulardan bugün saat 12.30 itibariyle 65 yaş ve üzeri olan 190 bin 679 vatandaşımızın başvurusu onaylanmış, yanındaki refakatçiler ile birlikte başvurusu onaylanan vatandaş sayımız 416 bin 598 kişiye ulaşmıştır. Ayrıca bazı basın ve yayın kuruluşlarımız tarafından seyahat izin belgesi için valilik ve kaymakamlık önünde yığılma olduğuna yönelik haberler yapılsa da bu haberler tamamen asılsızdır. Bu haberlerin yapıldığı Bağcılar Kaymakamlığı'na vatandaşlarımız müracaat için değil, bilgi almak ve danışmak için gelmişlerdir. Bu maksatla kaymakamlığa toplam 15 vatandaşımız müracaat etmiş ve kendilerine gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza seyahat izin belgeleri için e-devlet, İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı üzerinden dünden itibaren kesintisiz bir şekilde hizmet verilmektedir." ifadelerine yer verildi.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@