Bakanlık’tan asker eğlenceleri için uyarı! Kurala uymayanlara ceza kesilecek

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yasaklanan toplu asker eğlenceleri ile ilgili son günlerde yaşanan ihmaller İçişleri Bakanlığı’nı harekete geçirdi. 

GÜNDEM 10.06.2020, 12:33 10.06.2020, 12:49 Sema Topbaş
Bakanlık’tan asker eğlenceleri için uyarı! Kurala uymayanlara ceza kesilecek

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yasaklanan toplu asker eğlenceleri ile ilgili son günlerde yaşanan ihmaller İçişleri Bakanlığı’nı harekete geçirdi.  81 ilin Valiliği’ne yeni bir yazı gönderen Bakanlık, toplu asker uğurlaması konusunda gereken tedbirin alınmasını ve yasağa uymayanlara gereken adli ve idari cezaların uygulanmasını istedi.

Bakanlık'tan Yeni Uyarı

Son zamanlarda getirilen kurallara uyulmaması ve yapılan toplu asker uğurlamaları İçişleri Bakanlığı'nı harekete geçirdi. Bakanlık tarafından 81 il Valiliği'ne yeni bir yazı gönderdi ve yazıda, Türkiye'nin koronavirüs salgınıyla mücadelesinde salgının seyri ile birlikte kontrollü sosyal hayata geçtiğini fakat virüs karşı tedbirlerin ihmal edilmemesi gerektiğini belirtti. 

Risk Hala Devam Ediyor

banner32
Bakanlığın yazısında, koronavirüs salgınındaki riskin hala devam ettiği, başlayan yeni süreçte maske, mesafe ve hijyen kurallarına çok dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yapıldı. Salgınla ilgili herkesin gereken tedbiri almaya özen göstermesi gerektiği ve özellikle toplu olarak yapılan faaliyetler salgın riskini arttıracağı için uzak durulması gerekiği, söz konusu toplu faaliyetlerin hala kısıtlama kapsamında olduğu hatırlatıldı.

İçişleri Bakanlığı ve Asker

Toplu Asker Uğurlama Törenleri Hala Yasak Kapsamında

Son günlerde gerçekleştirilen toplu asker uğurlama törenleri sebebiyle kamuoyunda bu konuyla ilgili kısıtlamaların kalktığına dair bir algı oluştuğuna değinen İçişleri Bakanlğı, 21 Mart tarihinde koronavirüs tedbirleri kapsamında 81 il Valiliği'ne gönderilen asker uğurlaması ile ilgili genelgenin hala devam ettiini belirtti. Ülke genelindeki Valiliklere gönderilen bu genelgeye göre, askere gidecek olan kişiler için toplu asker uğurlama törenlerinin geçici olarak askıya alındığı bir kez daha hatırlatıldı. Bakanlık, bütün Valiliklerin daha önce gönderilen genelge kapsamında gereken tedbirleri almasını ve alınan kararlara uymayanlara adli ve idari işlem yapılmasını istedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@