Balıkesir’de gece yarısı korkutan deprem!

Balıkesir Altıeylül ilçesinde saat 02.23 sularında 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldiği kaydedildi.

GÜNDEM 06.05.2020, 02:52 06.05.2020, 03:21 Sema Topbaş
Balıkesir’de gece yarısı korkutan deprem!

Balıkesir Altıeylül ilçesinde saat 02.23 sularında 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldiği kaydedildi. Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan açıklamada, Altıeylül ilçesi Bereketli Mahallesi’nde 3.6 şiddetinde deprem meydana geldiği aktarıldı. 

Kandilli Rasathanesi’nden Açıklama

Kandilli Rasathanesi’nden yapılan son dakika açıklamasında, Balıkesir Altıeylül ilçesi Bereketli mahallesinde gece saat 02.23 sularında büyüklüğü 3.6 olarak ölçülen bir deprem meydana geldiği belirtildi. 

banner32
balıkesir deprem

Deprem Manisa, Bursa ve Çanakkale'de De Hissedildi

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından yapılan son dakika deprem açıklamasına göre, Balıkesir'in Altıeylül ilçesine bağlı Bereketli mahallesinde saatler 02.23'ü gösterdiği sıralarda şiddeti 3.6 olarak aktarılan korkutan bir deprem meydana geldi. Depremin yerin 5,40 kilometre derinlikte meydana geldiği bilgisi verilirken vatandaşların depremin ardından panik yaşadığı öğrenildi. Öte yandan Balıkesir merkezli meydana gelen depremin Manisa, Çanakkale ve Bursa'da da hissedildiği öğrenildi. 

Akdeniz'de 6.3'lük Deprem Meydana Gelmişti

Son olarak geçtiğimiz günlerde Akdeniz'de Yunanistan'a ait olan Girit Adası'nın güneyinde 6.3 şiddetinde bir deprem meydana gelmişti. 6.3 şiddetindeki depremin ardından Kandilli Rasathanesi bölgede 4.6 şiddetinde bir deprem daha meydana geldiği bilgisini paylaştı. Beşik gibi sallanan Girit Adası'nda sadece 1 günde 100'e yakın deprem meydana geldiği belirtilirken depremin adanın Kumi, Lassithi ve Tris Eklises kasabalarında oldukça şiddetli bir şekilde hissedildiği öğrenildi. Şiddetli depremlerin yaşandığı bölgede herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmadığı aktarıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@