Baraj suları kapılarına dayanan yaşlı çift yetkililerden yardım bekliyor

Gaziantep’te yükselen baraj suları evlerinin duvarına kadar dayanmasının ardından korku içerisinde yaşamaya başlayan yaşlı çift, yetkilerin kendisine yardım etmesini bekliyor.

GÜNDEM 20.12.2019, 15:45 20.12.2019, 15:42 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Baraj suları kapılarına dayanan yaşlı çift yetkililerden yardım bekliyor

Gaziantep’te yükselen baraj suları evlerinin duvarına kadar dayanmasının ardından korku içerisinde yaşamaya başlayan yaşlı çift, yetkilerin kendisine yardım etmesini bekliyor. Gaziantep’in Oğuzeli ilçesine yaklaşık 17 kilometre uzaklıkta olan ve Devlet Su İşleri tarafından Sacır Suyu üzerine yapılan Doğanpınar Barajı’nda su seviyesi her geçen gün daha da yükselmeye devam ediyor. Barajdaki su seviyesinin yükselmesinden dolayı da yakınlarda olan Kaşyolu Mahallesi de tedbir amaçlı boşaltıldı. Ancak bir tarafı sulara gömülen mahallenin diğer tarafında yaşamakta olan Fatma ve Halaf Konuşağı çifti burayı terk etmedi. Baraj suyunun yükselmesinden dolayı da sular bahçe duvarlarına kadar dayandı.

Herkes Gitti Sadece Onlar Kaldı

Baraj sularının kapılarına kadar dayandığı Halaf Konuşağı, kardeşleri ile mahkemelik olmasından dolayı istimlak bedeli alamadığını ve devletin belirlediği noktaya pahalı olduğu gerekçesiyle ev yaptıramayacağını söyledi. Herkesin terk ettiği köyde eşi ile yalnız başına kaldıklarını söyleyen Konuşağı, diğerlerinin yerinin olduğunu ama kendisinin olmadığı için burada kaldıklarını söyledi.

Yardım Bekliyorlar

Mirasçıların dava açtığı için parasını alamadığını ve bu yüzden belirtilen yere ev yaptıramadığını söyleyen Halaf Konuşağı, su seviyesinde günlük yükselme olduğunu ve korkudan geceleri uyuyamadığını söyledi. Eşi ile köyde yalnız başına kaldıklarını ve başka yere ev yaptırmaya güçleri yetmediği için ne yapacaklarını bilmediğini söyleyen Konuşağı, yetkililerden kendilerine yardım etmesini istedi.   

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@