Başına 10 milyon TL konulan teröristin kanserden öldüğü ortaya çıktı

Terörden Arananlar Listesi’nde bulunan ve başına 10 milyon lira konulan PKK’nın sözde “Dersim Eyaleti” yürütme konseyi üyesi ve kadın sorumlusu Hafize Özdemir’in Tunceli kırsalında bulunan bir mağarada kanserden öldüğü belirlendi.

GÜNDEM 29.04.2020, 18:33 Sema Topbaş
Başına 10 milyon TL konulan teröristin kanserden öldüğü ortaya çıktı

Terörden Arananlar Listesi’nde bulunan ve başına 10 milyon lira konulan PKK’nın sözde “Dersim Eyaleti” yürütme konseyi üyesi ve kadın sorumlusu Hafize Özdemir’in Tunceli kırsalında bulunan bir mağarada kanserden öldüğü belirlendi. Terör örgütü PKK’nın sözde “Dersim Eyaleti” yürütme konseyi üyesi olan ve de kadın sorumlusu olan Hafize Özdemir’in Tunceli kırsalındaki bir mağarada kanserden öldüğü belirlendi.

Kanserden Ölmüş

İçişleri Bakanlığı’nın Terörden Arananlar Listesi’nde bulunan ve başına 10 milyon lira ödül konulan terör örgütünün HPG yapılanmasının konsey üyesi olan ve sözde “Dersim Eyaleti” yürütme konseyi üyesi olan (44) Hafize Özdemir’in kansere yakalandığı ve bir süre önce Tunceli kırsalında bulunan bir mağarada hayatını kaybettiği belirlendi.

Telsiz Görüşmelerinde Ortaya Çıktı

banner32
Güvenlik güçlerinin yaptığı telsiz dinleme çalışmalarında terörist Özdemir’in yaklaşık 2 ay önce öldüğü tespit edildi. Yapılan telsiz dinlemelerinde sözde Tunceli sorumlusu “Munzur” kod adlı terörist ile Kandil’de bulunan “Roj” kod adlı teröristlerin konuşmalarına takılan Hafize Özdemir’in, uzun zamandır hasta olduğu ve kış üstlenmesi zamanında rahatsızlandığı ortaya çıktı. İki teröristin görüşmesinde, Özdemir’in bir mağarada tedavi edilmeye çalışıldığı ancak kemiklerinde çok ciddi sorunlar olduğu ve kanser yüzünden mağarada öldüğü belirtiliyor.

Güvenlik Güçleri Bölgeyi Tespit Etmeye Çalışıyor

Şırnak Cizre doğumlu olan ve örgüte 1993 yılında katılan Hafize Özdemir’in cesedini bulmak için ve bölgedeki mağaranın tespit edilmesi için güvenlik güçlerinin çalışma başlattığı öğrenildi.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@