Başkent’te yılbaşını kana bulamaya hazırlanan 5 terörist yakalandı

Başkent Ankara’da yılbaşında eylem yapmaya hazırlanan 5 yabancı uyruklu teröristin gerçekleştirilen operasyonla yakalandığı öğrenildi.

GÜNDEM 31.12.2019, 14:13 31.12.2019, 20:24 Sema Topbaş
Başkent’te yılbaşını kana bulamaya hazırlanan 5 terörist yakalandı

Başkent Ankara’da yılbaşında eylem yapmaya hazırlanan 5 yabancı uyruklu teröristin gerçekleştirilen operasyonla yakalandığı öğrenildi. Yılbaşına az bir saat kala Başkent’i kana bulamaya hazırlanan 5 terörist Terörle Mücadele ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucunda yakalanarak etkisiz hale getirildi.

Eylem İçin Silah ve Malzeme Arıyorlarmış

Alınan bilgilere göre, yabancı uyruklu olduğu belirtilen 5 teröristin Ankara Terörle Mücadele Şube ve İstihbarat Şubesi Ekipleri tarafından örgüt ve örgütün çatışma bölgeleri ile irtibatları olduğu belirlendi. Belirlemelerin ardından ekipler tarafından yapılan araştırmalar sonucunda 5 teröristin yılbaşı gecesi için eylem hazırlığında oldukları ve eylem için silah ve malzeme arayışında oldukları tespit edildi. Terörle Mücadele ekipleri ile Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nün koordineli olarak gerçekleştirdiği operasyon sonucunda 5 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

banner32

Yılbaşı Gecesi Güvenlik Üst Düzeyde Olacak

Öte yandan yılbaşına sadece saatler kala güvenlik önlemlerinin de üst düzeyde tutulduğu öğrenildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güven Timleri Şube Müdürü olan Murat Bayhan, kentte yılbaşı gecesi için alınan güvenlik önlemleri hakkında bilgi verdi. İstanbul’un 39 ilçesinde birden yoğun güvenlik önlemleri alındığını söyleyen Bayhan, yılbaşı gecesinde 44 bin 518 görevli ile görev yapılacağını ve yüksek emniyet tedbirlerinin alınacağını söyledi. Yılbaşı gecesi için en kalabalık yerlerden biri olan Taksim’de de güvenlik önlemlerinin yüksek tutulduğunu söyleyen Bayhan, yılbaşı gecesinde güvenlik güçlerinin vatandaşların arasında simitçi, müzisyen, boyacı olarak görev yapacağını ve atlı polis ekipleri ile narkotik köpeklerinin de görev alacağı belirtildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@