Batman Cezaevi’nde isyan mı çıktı? Başsavcılık yanıtladı

Batman M Tipi Cezaevi’nde isyan çıktığı iddialarına yanıt veren Başsavcılık, cezaevinde yaşanan olayların kontrol altına alındığını belirtti.

GÜNDEM 05.04.2020, 00:32 05.04.2020, 01:16 Sema Topbaş
Batman Cezaevi’nde isyan mı çıktı? Başsavcılık yanıtladı

Batman M Tipi Cezaevi’nde isyan çıktığı iddialarına yanıt veren Başsavcılık, cezaevinde yaşanan olayların kontrol altına alındığını belirtti. Cezaevi’nde adli tutukluların bulunduğu bir koğuşun ateşe verildiği belirtilmiş ve olay yerine çok sayıda ambulans, TOMA ve zırhlı araçların sevk edildiği ifade edilmişti.

Batman Başsavcılığı’ndan İsyanla İlgili Açıklama

Batman Başsavcılığı, Batman M Tipi Cezaevi’nde çıktığı iddia edilen isyanla ilgili yaptığı açıklamada, söz konusu cezaevinde çıktığı iddia edilen isyanın doğruyu yansıtmadığını ve söz konusu olayın münferit olduğu aktarıldı.

Olayda Can Kaybı Yaşanmadı

banner32
Başsavcılık açıklamasında, söz konusu isyan iddialarını yalanlayarak, Batman M Tipi Ceza İnfaz Kurumunda akşam saatlerinde çıkan ve bazı adli suçluların karıştığı münferit bir olay meydana geldiğini ancak olayın kontrol altına alındığı bilgisi paylaşıldı. Söz konusu ceza infaz kurumunda işleyişin normale döndüğü ve çıkan olaylar sebebiyle herhangi bir can kaybı yaşanmadığı ifade edildi.

İnfaz Yasasından Yararlanamadıkları İçin Yangın Çıkardılar

Alınan bilgilere göre, Batman M Tipi Kapalı Cezaevi’nde bazı adli mahkumlar kaldığı koğuşlarda yangın çıkardı. Yaşanan olayla ilgili açıklama yapan Batman Barosu Başkanı Abdülhamit Çakan, mahkumların yeni çıkarılacak olan infaz yasasından yararlanamadıkları için bazı koğuşlarda yanın çıkardıklarını belirtmişti. Batman Barosu Başkanı ayrıca çıkan isyanın sona erdirildiğini ve koğuşların boşaltıldığını aktardı.

Yeni İnfaz Yasasında 5 Suça Yer Yok

Bilindiği gibi Meclisten geçen yeni infaz yasasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kesin talimatıyla kadına ve çocuğa şiddet, adam öldürme, uyuşturucu, cinsel suçlar ve terör suçlarına yer verilmeyecek.
 

Yorumlar (1)
Mehmet 4 ay önce
Bu ülkede suçlu sabıkası olmayandan güçlu ne günlere kaldık Allahım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@