Bebeğini tuvalette ölüme terk eden anneye 16 yıl hapis

Antalya'da yaşanan üzücü olayda tuvalette doğurduğu bebeğini çöp kovasına atarak ölümüne neden olan anne hakkında 16 yıl hapis cezası kararı verildi.

GÜNDEM 26.06.2020, 00:31 26.06.2020, 01:09 Şener Koştu
Bebeğini tuvalette ölüme terk eden anneye 16 yıl hapis

Antalya'da yaşayan 18 yaşındaki H.A., nişanlısından hamile kaldı. Geçen sene 14 Ocak'ta Atatürk Devlet Hastanesi'nin tuvaletinde dünyaya getirdiği bebeğini çöp kovasına atarak ölüme terk etti. H.A.'nın bebeğini dünyaya getirdiğini anlayan doktorlar, bebeğin nerede olduğunu sorsalar da net bir cevap alamadılar. Hastanede yapılan kontrollerin ardından bebek çöp kovasının içerisinde ölü olarak bulundu. 

Canlı Dünyaya Geldi

Gözaltına alınarak mahkemeye sevk edilen H.A., çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı. Bebeğin otopsi raporunda, "Kız bebek, rahim içerisinde 36-37 haftalık gelişim göstermiştir. Bebek, canlı olarak dünyaya gelmiştir. Ölüm nedeni göbek kordonunun bağlanmaması, hipotermi ve havasız ortamda kalmasıdır." ifadelerine yer verildi.  

Bebeğin Babası Şikayetçi Oldu

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, "Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan raporda suça sürüklenen çocuk, bebeğini canlı olarak dünyaya getirmiş ve bebeğini canlı olduğu halde tuvaletteki çöp kovasına atmıştır. Dünyaya canlı olarak gelen bebeğin, bu şekilde suça sürüklenen çocuk tarafından öldürüldüğü anlaşılmıştır." ifadelerine yer verildi. H.A.'nın, Antalya Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı esnada bebeğin babası olduğu ileri sürülen A.K.'de şikayetçi oldu.  

Önce Ömür Boyu Hapis Verdi

Mahkeme heyeti, H.A. hakkında önce 'üst soydan akrabayı kasten öldürmek' suçundan ömür boyu hapis cezası verdi. Daha sonra sanığın, mahkemedeki iyi halinden dolayı cezayı 16 yıl hapis cezasına indirdi.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@