Benzin ve motorin fiyatları düşecek mi? Yeni indirim kapıda

Son zamanlarda en dalgalı dönemini yaşayan petrol fiyatlarında yeni bir düşüş daha yaşandı ve araç sahiplerinin yüzünü güldürecek haber geldi.

GÜNDEM 27.06.2020, 13:49 Sema Topbaş
Benzin ve motorin fiyatları düşecek mi? Yeni indirim kapıda

Son zamanlarda en dalgalı dönemini yaşayan petrol fiyatlarında yeni bir düşüş daha yaşandı ve araç sahiplerinin yüzünü güldürecek haber geldi. Son olarak benzin fiyatlarına gelen 22 kuruşluk indirim sonrasında yeni bir indirimin daha kapıda olduğu öğrenildi. İşte detaylar…

Motorin ve Benzine Ne Kadar İndirim Gelecek?

Petrol fiyatlarında yaşanan gerilemenin ardından uluslararası piyasalarda benzinin tonunda yaşanan düşüşün ardından dün benzin fiyatlarına 22 kuruş indirim geldi. Benzin fiyatlarına yansıyan bu indirim gözleri Pazartesi gününe çevirdi. Pazartesi günü yeni bir indirim daha yaşanacağı belirtiliyor. Gelen indirimle beraber motorin fiyatlarında 17, benzin fiyatlarında ise 12 kuruş indirim olması bekleniyor.

Fiyatlar Üzerinde Aşağı Yönlü Baskı Arttı

Dünya genelinde en büyük petrol üreticisi olan ABD’de ham petrol stoklarının ve üretimin yükselmesi küresel piyasada arz fazlası endişeleri oluşturmaya başlarken fiyatlar üzerinde de aşağı yönlü baskıyı arttırdı. 

Benzin ve İndirim

Yeni İndirim Kapıda

Benzin fiyatlarına gelen son indirimin ardından uluslararası piyasalarda benzin ve motorinin ton fiyatında meydana gelen düşüşle birlikte yeni bir indirim gündeme geldi. Yaşanan düşüşlerin ardından benzinin ton fiyatı 377 dolardan 364 dolara geriledi. Motorinin ton fiyatında ise 351 dolardan 346 dolara bir gerileme yaşandı. Ton fiyatlarındaki bu düşüşün ardından iç piyasadaki benzin ve motorin için yeni bir indirim kapısı aralandı. İndirim gündeminin ardından gözler 29 Haziran 2020 Pazartesi gününe çevrildi. Pazartesi günü benzinde 12, motorinde ise 17 kuruşluk indirim bekleniyor. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@