Berat-Esra Albayrak çiftine ahlaksız yorum yapanlardan 1 kişi tutuklandı!

Berat-Esra Albayrak çiftinin 4’ncü bebeklerinin dünyaya gelmesinin ardından, haklarında ahlaksız yorum yaparak gözaltına alınan 16 kişiden 1’i tutuklandı. 

GÜNDEM 02.07.2020, 14:49 Sinem Ramazanoğlu
Berat-Esra Albayrak çiftine ahlaksız yorum yapanlardan 1 kişi tutuklandı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak çiftinin 4’ncü çocuklarını kucaklarına almasının ardından, haklarında ahlaksız yorum yapan 16 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 1 kişinin tutuklandığı, 6 kişinin adli kontrol şartıyla serbest kaldığı ve 9 kişinin de işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

16 kişi gözaltına alındı

banner32
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 4’ncü çocuklarının dünyaya gelişinin müjdesini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurmuştu. Albayrak’ın bu paylaşımının altına gelen binlerce çirkin yorum sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’da bu duruma sessiz kalamayarak, "Yargı ve emniyet teşkilatlarımız harekete geçip bu haysiyetsizlerin kimliklerini tespit etmeye başladı. Bu alçakların peşini bırakmayacağız" şeklinde tepki göstermişti. Bakan Albayrak ve ailesine yapılan ahlaksız yorumlarla ilgili sürdürülen soruşturma sonucu 35 hesap tespit edildi. 35 hesaptan 16’sı polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. 

1 kişi tutuklandı

Yaptıkları ahlaksız yorum sonrası gözaltına alınan 16 kişiden 6’sı adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken 1’inin tutuklandığı belirtildi. Gözaltında olan 9 kişinin ise adli işlemlerinin sürdüğü öğrenildi. Tespit edilen hesaplardan 15’inin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ederken, diğer 4 hesabın yurt dışında bulunduğu tespit edildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@