Beşik gibi sallanmaya devam ediyor Manisa’da korkutan bir deprem daha

Manisa Kırkağaç ilçesinde saatler 19.09 sularında 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin çevre illerde de hissedildiği belirtildi.

Beşik gibi sallanmaya devam ediyor Manisa’da korkutan bir deprem daha

Manisa Kırkağaç ilçesinde saatler 19.09 sularında 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin çevre illerde de hissedildiği belirtildi. Yerin 7 kilometre derinliğinde meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem vatandaşı yeniden korkuturken Manisa’da depremlerin sonunun gelmediği bir kez daha görüldü.

Depremin Merkez Üssü Kırkağaç

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Manisa’da merkez üssü Kırkağaç olan 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği saatler 19.09’u gösterdiği sıralarda meydana gelen depremin yerin 7 kilometre altında gerçekleştiği aktarıldı.

Manisa Depremi Çevre İllerde De Hissedildi

Merkez üssü Kırkağaç olan 5.2’lik depremin İzmir, Bursa ve İstanbul’da da hissedildiği öğrenildi.

Kandilli’den Deprem Açıklaması

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’nden yapılan açıklamada Manisa’da merkez üssü Kırkağaç olan depremin büyüklüğü 4.9 olarak açıklandı. Ayrıca depremin yerin 12.1 kilometre derinliğinde yaşandığı aktarıldı.

Vali ve Belediye Başkanı’ndan Açıklama

Korkutan deprem sonrasında Manisa Valisi Ahmet Deniz’den gelen açıklamada, depremin ardından ilk belirlemelere göre herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını belirti. Bir açıklamada Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz’den geldi. Gedüz, depremin ardından henüz bir hasar bildiriminin bulunmadığını aktardı.

Manisa Beşik Gibi Sallanmaya Devam Ediyor

Manisa’da korkutan depremler devam ederken son olarak bölgede 30 Ocak tarihinde merkez üssü Karakurt ilçesi olan 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. Bu depremin ardından 2 Şubat tarihinde 4.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@