Bilim Kurulu toplantısı saat kaçta? Yasaklar geri gelecek mi?

Bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın başkanlığında saat 17.00’da video konferans aracılığıyla toplanacak olan Bilim Kurulu’nun gündeminde son günlerde artış gösteren vakalar olacak.

GÜNDEM 17.06.2020, 11:27 17.06.2020, 11:29 Sema Topbaş
Bilim Kurulu toplantısı saat kaçta? Yasaklar geri gelecek mi?

Bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın başkanlığında saat 17.00’da video konferans aracılığıyla toplanacak olan Bilim Kurulu’nun gündeminde son günlerde artış gösteren vakalar olacak. Vaka sayısındaki artış ve bunun nedeninin ele alınacağı olan Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından Sağlık Bakanı Koca’nın basın toplantısı yapacağı belirtildi.

Bilim Kurulu Saat 17.00’da Toplanacak

banner32
1 Haziran 2020 tarihinde ülkemizde geçilen kontrollü normalleşme sürecinin ardından halkımız kurallara karşı bir gevşeme yaşadı ve başta maske ve mesafe kuralı olmak üzere koronavirüse karşı alınan tedbirlerde dikkatsiz davranmaya başladı. Halkın rehaveti sonucunda son birkaç gün içinde koronavirüs vakalarında gözle görülür bir artış yaşanmaya başladı. Gözler bugün saat 17.00’da toplanacak Bilim Kurulu’na çevrildi. Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın başkanlığında video konferans aracılığıyla bugün saat 17.00’da bir araya gelecek. Toplantının bitimiyle birlikte Bakan Koca kameralar karşısına geçecek ve açıklamalarda bulunacak.

Bilim Kurulu Toplantısı

Yasaklar Yeniden Uygulanacak Mı?

Son günlerde artış gösteren vaka sayıları ile yasakların yeniden uygulanıp uygulanmayacağı soruları gündeme geldi. Uzmanlar halkın sosyal mesafe ve maske kuralına uymamasından dolayı 81 ilin tamamında maske takmanın zorunlu hale getirilmesini talep etmişti. Bugün toplantıda bu ele alınması bekleniyor. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyeleri arasında yer alan Prof. Dr. Ateş Kara, vaka sayılarındaki son artışların beklenenin üzerine çıktığını söyleyerek önümüzdeki günlerde vaka sayısındaki artışın devam etmesi halinde yeni kararlar alınabileceğini ifade etmişti. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@