Bingöl depremi sonrası vali ve bakanlar tarafından açıklama yapıldı

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde saat 17.24'te meydana gelen 5,7 büyüklüğündeki deprem sonrası vali ve bakanlar tarafından bölgedeki son durum hakkında bilgi veren peş peşe açıklamalar yapıldı.

GÜNDEM 14.06.2020, 18:41 Şener Koştu
Bingöl depremi sonrası vali ve bakanlar tarafından açıklama yapıldı

Bingöl'deki depremin hemen ardından bölgedeki son durum hakkında bilgi veren Vali Kadir Ekinci, "Karlıova ilçesinin Kaynarpınar köyünde bulunan iki gözetleme kulesinde meydana gelen hasar neticesinde 3 güvenlik görevlimiz yaralandı. Elmalı ve Dinarbey köylerimizde ise yaklaşık 10 evde çökme meydana geldi. Bu çökme esnasında enkaz altında kalan 4 vatandaşımız kurtarıldı. Şu ana kadar elimize ulaşan bir can kaybı bilgisi bulunmuyor. Bölgedeki bütün köy ve ilçelerimizde hasar tespit çalışmaları sürmektedir." dedi. 

Bakan Soylu: Köylerimizde Tarama Sürüyor

banner32
Bingöl'ün Karlıova ilçesinde meydana gelen depremin ardından twitter hesabından bir açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bingöl'ün Karlıova ilçesinde 5,7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Valimizden ilk edindiğimiz bilgilere göre Karlıova-Kaynarpınar Jandarma Karakol Komutanlığı nöbet kulesi yıkılmış ve 1 güvenlik korucumuz göçük altında kalmış, 2 güvenlik görevlimizde hafif şekilde yaralanmıştır. Köylerimizde can kaybı olup olmadığına ve hasar tespitine yönelik tarama faaliyeti sürmektedir." ifadelerine yer verdi.   

Bakan Kurum: Gelişmeleri Yakından Takip Ediyoruz

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde meydana gelen depremin ardından twitter hesabından bir açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Bingöl'ün Karlıova ilçesinde meydana gelen ve çevre illerimizden de hissedilen depremden dolayı tüm vatandaşlarımıza çok geçmiş olsun. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerimiz, deprem bölgesinde incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gönderilmiştir. Bölgedeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz." dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@