Bingöl’de bir büyük deprem daha! Beşik gibi sallanıyor

Bingöl’de dün akşam saatlerinde meydana gelen depremin ardından bu sabah saatlerinde bir deprem daha meydana geldiği öğrenildi.

GÜNDEM 15.06.2020, 10:11 15.06.2020, 11:20 Sema Topbaş
Bingöl’de bir büyük deprem daha! Beşik gibi sallanıyor

Bingöl’de dün akşam saatlerinde meydana gelen depremin ardından bu sabah saatlerinde bir deprem daha meydana geldiği öğrenildi. Kentte dün meydana gelen 5.7’lik depremin ardından bugün saat 09.51 sularında büyüklüğü 5.6 olan bir artçı deprem daha yaşandı. 

Bingöl Beşik Gibi Sallanıyor

Bingöl'de dün saat 17.24 sularında merkez üssü Karlıova olan 5.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Dün yaşanan depremin ardından bugün saat 09.51 sularında büyüklüğü 5.6 olan artçı bir deprem daha meydana geldiği bilgisine yer verildi. 

AFAD Açıkladı

banner32
Konuyla ilgili Afet ve Acil Durum Başkanlığı tarafından bir açıklama yapıldı ve açıklamada, saat 09.51 sıralarında merkez üssü Bingöl Karlıova olan 5,6 büyüklüğünde bir deprem yaşandığı, depremin derinliğinin 7,01 olduğu kaydedildi.

Bingöl ve Deprem

Artçı Depremler Meydan Geliyor

Kentte dün akşam saatleerinde yaşanan 5.7 büyüklüğündeki korkutan depremin ardından yaklaşık 200'ye yakın artçı deprem meydana geldiği öğrenildi. Uzmanlar tarafından artçı depremlerin devam edeceği uyarılarına yer verilirken vatandaşlar devam etmesi beklenen artçı ddepremlere karşı uyarıldı. 

Bingöl Valisi'nden Açıklama

Dün akşam saatlerinde meydana gelen depremin ardınan açıklama yapan Bingöl Valisi Kadir Ekinci, deprem sebebiyle Kaynarpınar köyünde karakola ait olan 2 gözetleme kulesinin çöktüğünü ve çökme sonucunda 3 güvenlik korucusunun yaralandığını belirtti. Depremin ardından tüm köy ve ilçelerde hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini aktaran Vali Ekinci, 10'un üzerinde evde çökme tespit edildiğini belirtitken herhangi bir can kaybı haberi alınmadığı bilgisine de yer verdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@