Bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması var mı? Sağlık Bakanı açıkladı

Son olarak 15 ilimizde uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının devam edip etmeyeceği ile ilgili soruya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca cevap verdi. Ayrıntılar haberimizin detayında...

GÜNDEM 03.06.2020, 23:58 Şener Koştu
Bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması var mı? Sağlık Bakanı açıkladı

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Önümüzdeki süreçte sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genel bir düşünce bulunmuyor. İl bazında, illerdeki vaka sayısında bir değişiklik görüldüğü takdirde illerde her zaman karar alınabilir. Bilim Kurulu tarafından böyle bir tavsiye yapıldı. Gerektiği takdirde iller bazında, vaka sayısına göre her an gündemde olabilir.” dedi.

İl Bazında Uygulanabilir

Son olarak 15 ilimizde uygulanan illerdeki vatandaşlarımız tarafından merak edilen hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili kararın bu hafta sonu uygulanıp uygulanmayacağının yanıtını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca verdi. Basın mensupları tarafından yöneltilen ‘bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?’ sorusuna Sağlık Bakanı Koca, “En son 15 ilimizde uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili önümüzdeki süreç içerisinde şu an genel bir kanı yoktur. İl bazında, illerdeki vaka sayısında meydana gelecek değişikliklere göre her an yeni karar alınabilir. Bilim Kurulu’nun tavsiyesi bu yönde oldu. İllerdeki vaka sayısı durumu değerlendirildiğinde her an böyle bir karar alınması gündeme gelebilir.” şeklinde konuştu.    

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@