Camiye ayakkabıyla giren kişiye soruşturma açıldı

Gaziantep'te yaşanan olayda camiye ayakkabılarıyla girdikten sonra cep telefonuyla çektiği görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan kişi hakkında 'İbadethane ve mezarlara zarar verme" suçundan yasal işlem başlatılarak soruşturma açıldığı bildirildi.

GÜNDEM 01.08.2020, 13:37 Şener Koştu
Camiye ayakkabıyla giren kişiye soruşturma açıldı

Gaziantep'te B.O. adlı şahıs, camiye ayakkabılarıyla girdikten sonra cep telefonuna kaydettiği görüntüleri 'Tik Tok' adlı sosyal medya uygulamasında paylaştı. Camiye ayakkabılarıyla giren şahsa, kullanıcılar tarafından büyük tepki gösterildi. 

Gaziantep Valiliği Suç Duyurusunda Bulundu

banner32
Ayakkabılarıyla camiye giren şahsa vatandaşların büyük tepki göstermesi üzerine güvenlik güçleri tarafından kimliği tespit edilen B.O. hakkında Gaziantep Valiliği, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Adresi tespit edilen B.O. hakkında 'İbadethane ve mezarlara zarar verme' suçundan yasal işlem başlatılarak soruşturma açıldığı bildirildi. B.O. adlı şahsın verdiği ifade de kötü bir niyetinin olmadığıını, sosyal medyada dikkat çekmek için camiye ayakkabı ile girerek o görüntüleri çektiğini ve bilinçsiz bir davranışta bulunduğunu söylediği öğrenildi.  

Vali Açıklama Yaptı

Olayla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül, "Cami içerisine ayakkabılarıyla girdikten sonra cep telefonuyla görünti çekerek sosyal medya hesabında paylaşan B.O. hakkında 'İbadethane ve mezarlara zarar verme' suçunu işlediğinden dolayı suç duyurusunda bulunulmuştur. Şahıs hakkında başlatılan adli ve idari süreç sürmektedir." ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@