Çatalca Gölü’nde tekneleri alabora olan 2 kişiden acı haber

Terkos adı ile de bilinmekte olan Çatalca Durusu Gölü’nde balık tutmak için açılan 3 kişi tekne alabora olunca göle düşmüş ve 1 kişi balıkçılar tarafından kurtarılmıştı. Ancak gölde kaybolan 2 kişiden ise acı haber geldi ve gölde cansız bedenleri bulundu.

GÜNDEM 20.12.2019, 19:45 20.12.2019, 20:06 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Çatalca Gölü’nde tekneleri alabora olan 2 kişiden acı haber

Terkos adı ile de bilinmekte olan Çatalca Durusu Gölü’nde balık tutmak için açılan 3 kişi tekne alabora olunca göle düşmüş ve 1 kişi balıkçılar tarafından kurtarılmıştı. Ancak gölde kaybolan 2 kişiden ise acı haber geldi ve gölde cansız bedenleri bulundu. Çatalca Durusu Gölü’nde balık tutmak için açılan 3 arkadaşın teknesi alabora olmuş ve 1 kişi çevredeki balıkçılar tarafından kurtarılmıştı. Ancak gölde kaybolan 2 kişiden acı haber geldi ve arama kurtarma ekipleri tarafından cansız bedenleri bulundu.

Tekneleri Alabora Oldu

Terkos adıyla da bilinmekte olan Çatalca Durusu Gölü’ne balık tutmaya giden 3 arkadaş, akşam saatlerinde bir tekne ile gölde açıldı. Ancak tekne suyun üzerinde bir anda alabora olunca 3’ü birden göle düştü. Çevredeki balıkçılar olayı görünce hemen yardıma gitti ve göle düşen 1 kişi kurtarıldı. Fakat diğer 2 kişi ise suyun içinde kayboldu. Olay ise hemen sağlık ekiplerine ve kurtarma ekiplerine bildirildi.

Cansız Bedenlerine Ulaşıldı

Akşam saatlerinde her ne kadar arama-kurtarma çalışmaları yapılsa da karanlık ve sis çalışmaları zorlaştırdığı için ara verildi. Sabah saat 08:00 sularında Jandarma Sualtı Arama Kurtarma ekipleri ve İstanbul Sualtı Arama Kurtarma ekipleri birlikte aramalara başladı. Yapılan yoğun arama–kurtarma çalışmalarında ise 2 kişiden acı haber geldi ve gölde cansız bedenleri bulundu. Olaya ilişkin de soruşturma başlatıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@