Cem Uzan’dan şaşırtan açıklama! Selahattin Demirtaş serbest bırakılmalı

Genç Parti'nin kurucusu Cem Uzan, HDP'nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş ile ilgili birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 06.07.2020, 12:49 Sinem Ramazanoğlu
Cem Uzan’dan şaşırtan açıklama! Selahattin Demirtaş serbest bırakılmalı

Genç Parti'nin kurucusu Cem Uzan, HDP'nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutuklu olmasına tepki göstererek, serbest bırakılması gerektiğini söyledi.

"Türkiye'de adalet var mı?"

2009 yılından bugüne kadar yurt dışında yaşayan eski Genç Parti'nin Kurucu Genel Başkanı Cem Uzan, HDP'nin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutukluluğu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. "Türkiye'de adalet var mı?" diye soran Uzan yapmış olduğu açıklamada, iktidarın başına gelmesi durumunda siyasi tutuklamalara son vereceğini belirtti. Konunun siyasi tutuklamalara gelmesinin ardından Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın tutuklu olmasına değinen Uzan, "Osman Kavala iş dünyasında benim rakibimdi. Ama bu adam niye tutuklu? Senelerdir neden içeride?" diyerek tepkisini dile getirdi. 

banner32
Aynı zamanda, Selahattin Demirtaş'ın da serbest bırakılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

"Devletimiz bir gün benim hakkımı iade edecek"

Cem Uzan, Türkiye’de ki mal varlığına el konulmasıyla ilgili, "Devletimiz bir gün benim hakkımı iade edecek" şeklinde konuştu. Sözlerine Türkiye’yi çok özlediğini ekleyen Uzan, en önemli hedefinin ise ülkeye dönmek olduğunu belirtti.

Öte yandan, Türkiye'yi Avrupa Birliği'ne sokacak adam olarak kendisini gösterdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@