Ceren’in katili Özgür Arduç’un akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair rapor çıktı

Ceren Özdemir’in öldürülmesiyle ilgili ilk duruşma dün başlamıştı. Ceren’in katili Özgür Arduç duruşmaya görüntü sistemiyle katılırken tutuklu bulunan şahsın akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair rapor istendiği ve duruşmanın ileri bir tarihe ertelendiği aktarılmıştı.

GÜNDEM 24.12.2019, 21:00 31.12.2019, 14:26 Sema Topbaş
Ceren’in katili Özgür Arduç’un akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair rapor çıktı

Ceren Özdemir’in öldürülmesiyle ilgili ilk duruşma dün başlamıştı. Ceren’in katili Özgür Arduç duruşmaya görüntü sistemiyle katılırken tutuklu bulunan şahsın akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair rapor istendiği ve duruşmanın ileri bir tarihe ertelendiği aktarılmıştı. Dün gerçekleşen ilk durulmanın ardından tutuklu sanık Özgür Arduç, akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edildi. Yapılan detaylı testler sonrasında zanlı Arduç’un akli dengesinin yerinde olduğu belirlendi.

Mahkemede Akıl Sağlığının Yerinde Olmadığını Öne Sürmüştü

banner32
Dün gerçekleştirilen ve katledilen Ceren Özdemir’in ailesi ile çok sayıda avukatın yer aldığı mahkemeye SEGBİS sistemiyle dahil olan Özgür Arduç, ifadesi esnasında akıl sağlığının yerinde olmadığını öne sürmüştü. Sanığın iddiası karşısında hakim rapor talep etti. Hakimin talebi üzerine sanık Arduç bugün sevk edildiği Elazığ Ruh ve Sinir Hastalığı Hastanesi’nde detaylı testlere sokuldu ve akli dengesinin yerinde olduğu belirlendi.

Ceren’in katili Özgür Arduç’un akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair rapor çıktı

Çocukken Tecavüze Uğradığını Söylemişti

Duruşmada verdiği ifadelerde herkesi şaşkına çeviren sanık Özgür Arduç, genç Ceren’i iki defa bıçakladığını belirtmişti. Çocukluğunda 2 defa tecavüze uğradığını söyleyen Arduç, yaşadığı tecavüz olayından sonra insanlara her türlü kötülüğü yapmaya karar verdiğini ve insanlardan nefret etmeye başladığını belitti. Kedi köpek öldürdüğünü ve insanlara her kötülüğü yaptığını söyleyen zanlı, akli dengesinin yerinde olmadığını ve bir zamanının bir zamanını tutmadığını iddia etti. 20 yaşındaki Ceren’i bir anda gözüne kestirdiğini söyleyen Arduç, genç kızı evine kadar takip ettiğini ve bir an da bıçaklamaya başladığını ifadelerine ekledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@