Cezaevindeki görüşler ertelendi! Görüşler ne zaman yapılacak?

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada, cezaevlerindeki tüm görüşlerin 15 Mayıs tarihine kadar ertelendiği bilgisi aktarıldı. 

GÜNDEM 01.05.2020, 12:26 01.05.2020, 12:43 Sema Topbaş
Cezaevindeki görüşler ertelendi! Görüşler ne zaman yapılacak?

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada, cezaevlerindeki tüm görüşlerin 15 Mayıs tarihine kadar ertelendiği bilgisi aktarıldı. Açıklamada, cezaevi görüşleri, cezaevleri arası nakiller ve aile görüşme odalarının kullanımının 15 Mayıs tarihine kadar ertelendiği belirtildi. 

Adalet Bakanlığı'ndan Açıklama

banner32
Adalet Bakanlığı tarafından Twitter üzerinden yapılan son açıklamada, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle daha önce cezaevlerinde alınan tedbirlerin süresinin uzatıldığı ve Bilim Kurulu tavsiyeleri değerlendirilerek tüm tedbirlerin 15 Mayıs tarihine kadar uzatılmasına karar verildiği duyuruldu.

15 Mayıs'a Kadar Erteleme

Yapılan açıklamada, açık ve kapalı ceza infaz kurumlarındaki avukat ziyaretleri de dahil olmak üzere tüm görüşler, hükümlülerin dışarıyla temasının mümkün olduğu lokanta, sosyal tesis, kurum dışı çalışma, kantin gibi iş yurdu faaliyetleri, açık ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlülerin özel izin hakları, birden fazla sayıda koğuşla yapılan faaliyetler, hastalık ve güvenlik durumları dışında başka bir kuruma yapılan nakillerin 15 Mayıs tarihine kadar ertelendiği ifade edildi.

Tedbirler İlk Kez 13 Mart'ta Açıklanmıştı

Dünya genelind etkisi devam eden ve ülkemizde de insan sağlığını doğrudan tehdit etmeye devam eden yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili cezaevlerinde alınan ilk tedbirler Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından 13 Mart tarihinde Bilim Kurulu Toplantısı'nın hemen sonrasında kamuoyuna duyurulmuştu. Alınan tedbirlerin süresi daha sonra 28 mart tarihinde 2 hafta daha uzatılmıştı. Hemen ardından da tedbrilerin uygulama süresinin 30 Nisan'a kadar uzatıldığına dair açıklama gelmişti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@