Cezaevlerinde koronavirüs vakasına rastlandı mı? Bakan’dan kritik açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamid Gül, herkesin merak ettiği o soruya yanıt verdi ve cezaevlerinde bugüne kadar koronavirüs salgını ile ilgili pozitif bir vakaya rastlanmadığını duyurdu.

GÜNDEM 20.03.2020, 15:54 20.03.2020, 16:13 Sema Topbaş
Cezaevlerinde koronavirüs vakasına rastlandı mı? Bakan’dan kritik açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamid Gül, herkesin merak ettiği o soruya yanıt verdi ve cezaevlerinde bugüne kadar koronavirüs salgını ile ilgili pozitif bir vakaya rastlanmadığını duyurdu.

Yeni tip koronavirüs salgınının ülkemizde baş göstermeye başlamasıyla birçok tedbir art arda alınmaya başlanırken herkesin merak ettiği  cezaevlerinde koronavirüs vakası var mı sorusuna Adalet Bakanı Gül'den yanıt geldi ve şimdiye kadar cezaevlerinde koronavirüs salgını ile ilgili pozitif bir vakaya rastlanmadığı belirtildi.

Adalet Bakanı Canlı Yayında Duyurdu

Canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Adlet Bakanı Abdulhamid Gül, yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili olarak önemli açıklamalara yer verdi. Cezaevlerinde koronavirüs salgınına dair pozitif bir bulguya rastlanmadığını söyleyen Gül, her türlü tedbirin büyük bir titizlikle alındığını ve dezenfekte ürünlerin ücretsiz bir şekilde verildiğini söyleyerek cezaevi yönetimi tarafından tüm tedariklerin eksiksiz yapıldığını ifade etti. 

Koronavirüs Salgınına Karşı Tüm Dezenfekte Üürnler Ücretsiz Dağıtıldı

Cezaevlerindeki durum hakkında bilgi veren Adalet Bakanı, koronavirüs salgınına kaarşı cezaevlerine tüm dezenfekte ürünlerin ücretsiz olarak dağıtıldığını ve cezevleri yönetimleri tarafından tedariklerin eksiksiz olarak giderildiğini belirtti. Bazı dezenformasyonların belli operasyon hesaplarının yaptığı hezeyanlar olduğunu belirten Bakan Gül, cezaevlerinde herhangi bir koronavirüs bulgusuna rastlanmadığının altını çizdi.

İnfaz Düzenlemesi İle İlgili Açıklama

Gündemdeki infaz düzenlemesi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı, daha insani temelde yaklaşan bu düzenlemelerin Meclis'in takdiriyle yürürlüğe gireceğini ve söz konusu düzenlemede hukuk muhakemesi ile ilgili düzenlemelerin söz konusu olduğunu ve içerisinde çok önemli değişiklikler barındırdığını, yargının daha hızlı işleyeceği düzenlemelerin söz konusu olduğunu belirtti. Gündemdeki söz konusu infaz düzenlemesinde, yılda 4 milyonun üzerinde açılan davayı doğrudan ilgilendiren bir düzenleme söz konusu olduğunu belirten Bakan, elektronik duruşma denilen oldukça önemli bir çalışmanın da söz konusu olduğunu ve bu sayede avukatlar ve tarafların da bürosundan duruşmaya katılabileceği bilgisini verdi.

İstanbul Adlet Sarayı Hakiminin Eşine Konulan Koronavirüs Teşhisi

Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'nda görev yapan hakimin bankacı olan eşine konulan koronavirüs teşhisi ile ilgili de açıklama yapan Bakan Gül, hakimin banka çalışanı olan eşinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını ancak hakim için yapılan koronavirüs testinin henüz sonuçlanmadığını belirterek gereken tedbirlerin alındığını ve durumun yakından takipçisi olduklarını ifade etti.

Ayrıntılar Geliyor...
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@