Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Parayla maske satmak yasak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün konferans yöntemi ile toplanan kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Ulusa sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan marketlerde maskelerin ücretsiz olarak verildiğini ve para karşılığında maske satışının kesinlikle yasak olduğunu duyurdu.

GÜNDEM 06.04.2020, 19:44 06.04.2020, 20:16 Melek Eren - Editör, Genel Yayın Yönetmeni
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Parayla maske satmak yasak

Cumhurbaşkanlığı kabinesi bugün koronavirüs tedbirleri kapsamında iki kez video konferans yöntemiyle toplandı. Kritik toplantı Tarabya Köşkü'nde gerçekleştirilirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantının ardından önemli açıklamalar yaptı. Para ile maske satışının bundan sonra kesinlikle yasak olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan salgın sonuna kadar bütün vatandaşlara yetecek kadar maskenin bulunduğunu ifade etti.

Markette verilen maskeler ücretsiz

banner32
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında marketlerde verilen maskelerin ücretsiz olduğunu belirtirken salgını sonuna kadar vatandaşların tamamına yetecek kadar Türkiye'nin maske stoğunun bulunduğunu belirtti. Devletin vatandaşlara ücretsiz maske ulaştırmakta kararlı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir kez daha sosyal mesafenin önemine dikkat çekti.

Kampanyaya destek 1 milyar 500 milyonu buldu

Milli dayanışma kampanyası hakkında son bilgileri de veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kampanyaya desteğin 1 milyar 500 milyon lirayı bulduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@