Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakanlarla görüşüp tek tek talimatta bulundu!

Koronavirüsle mücadele kapsamında bakanlarla tek tek görüntülü görüşme yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerekli talimatları verdi. 

GÜNDEM 24.03.2020, 15:50 Sinem Ramazanoğlu
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakanlarla görüşüp tek tek talimatta bulundu!

Koronavirüsle mücadele kapsamında bakanlarla tek tek görüntülü görüşme yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerekli talimatları verdi. 

Erdoğan Bakanlarla görüşüp talimatlarda bulundu

Tüm dünyaya yayılan ve ülkemizde de görülen koronavirüsle mücadele kapsamında tedbirler arttırılmaya devam ediyor. Bakanlarla sırasıyla görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüştü. Görüşme yatığı tüm bakanlardan tek tek koronavirüse karşı verilen mücadele için yapılanları dinleyen Erdoğan gerekli talimatlarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’dan bilgi aldı

banner32
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ile yaptığı görüşmede, “Ürünleri çok değişik kanallarla yurt dışına kaçıranlara, ülkemiz içinde bu ürünleri fahiş fiyatlarla satanlara bu işin hesabını sorarız. Ve bunun da bizim yasalarımızda yeri yok. Turizmde 14 günde geri ödeme konusu bunların zaten şuanda Hazine Maliye Bakanlığımız da Turizm Kültür Bakanımız da görüşme halinde.

Enerjide ise günlük ödemelerin ertelenmesi hususunda yani bu konuyu masaya yatırmanızda fayda olur. Bunlar düşünülebilir, erteleme konumuz olabilir ama doğal gaz ve elektriğin kapanması gibi bir şeyin içerisinde, takdir edersiniz ki biz çok daha zor günler yaşadık, böyle bir şeye girmedik. Çünkü bu devlet sosyal bir devlettir, sosyal devlette de böyle bir adım atılamaz. Bu konuda kararlı olacağız işi götüreceğiz” şeklinde konuştu.

Soylu, sokağa çıkma oranının düştüğünün bilgisini paylaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaptığı görüşmede, koronavirüs ile mücadele kapsamında asayiş ile ilgili süreç hakkında bilgi aldı. Soylu, sokağa çıkma oranı hakkında bilgi aktarırken, toplu taşıma araçlarındaki kullanım oranının düştüğünü de belirtti.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@