Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan firari Fetö’cü Adil Öksüz hakkında dikkat çeken açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Londra'ya gitmeden önce havaalanında firari Fetö’cü Adil Öksüz ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan firari Fetö’cü Adil Öksüz hakkında dikkat çeken açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Londra ziyareti öncesinde yaptığı açıklamada Türkiye'den kaçarak Avrupa ülkelerine sığınan firari Fetö'cüleri koruyan ülkeleri eleştirerek, Adil Öksüz hakkında da bu kişinin ülkeden kaçtığını fakat gittiği ülkelerin yönetimleri tarafından sürekli koruma altında bulunduğunu dile getirdi.

Binlerce FETÖ'cü terörist yaşıyor

banner32
Adil Öksüz gibi binlerce FETÖ'cünün yurt dışında bazı ülkelerde yaşadığını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  adreslerine kadar tespit edilerek iadelerinin istendiğini fakat bu ülkelerin Fetö'cüleri vermediğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan şu anda Adil Öksüz'ün iadesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını dile getirdi.

İçişleri Bakanlığı alıp gelir mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasının devamında biraz daha sert konuşarak ilerleyen günlerde İçişleri Bakanlığının bir operasyonla Adil Öksüz'ü karga tulumba alıp gelip gelmeyeceğini de göreceğimizi söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden

FETÖ imamlarından biri olduğu iddia edilen Adil Öksüz aynı zamanda 15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden. Adil Öksüz 15 Temmuz gecesi yakalanmış ancak yine FETÖ mensubu savcı ve hakimler tarafından serbest bırakılmıştı. Gözaltılar devam ettiği sırada ise Adil Öksüz yurtdışına kaçtı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@