Cumhurbaşkanı Erdoğan Davutoğlu ve Babacan’a bu sözlerle yüklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı son açıklamada Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a sert sözlerle yüklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Davutoğlu ve Babacan’a bu sözlerle yüklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı son açıklamada Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a sert sözlerle yüklendi. Ahmet Davutoğlu’na Şehir Üniversitesi üzerinden yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şimdilerde kendi partisini kurma aşamasında olan ve sık sık gündeme gelen Ali Babacan’ı da sert bir şekilde eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Önemli Açıklamalar

Partisinin İlçe Teşkilatı Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti’nin büyük dava konusunda günümüzde en iyi örneklerden biri olduğunu belirten Erdoğan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu döneminde Şehir Üniversitelerinin söz konusu arsaya hibe yoluyla sahip olduğunu belirterek üniversite yönetiminin Halk Bankası’nı dolandırmaya çalıştığını söyledi. Son günlerde kendi partisini kurma aşamasında olan ve sık sık gündeme gelen eski Bakan Ali Babacan’a da sert sözlerle yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akdeniz Mutabakatıyla ilgili de önemli açıklamalar yaptı.

Akdeniz Mutabakatı

Türkiye’nin Libya ile mutabakat metni hazırladığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu metinde yer alan Yunanistan’ın sınırlarının daraltılmasına yönelik anlaşmanın Meclisten geçtiğini belirtti. Anlaşmayı kendisinin de imzaladığını söyleyen Erdoğan, imzalanan anlaşmanın Birleşmiş Milletler’e gönderildiğini bu anlaşmayla askeri ve hem de deniz yetki alanlarının sınırlandırılması ile ilgili adımların atıldığını aktardı. Öte yandan Türkiye ile Libya arasında güzel bir hat inşa edildiğini belirten Recep Tayyip Erdoğan, bu hat üzerinde Türkiye’nin geçmişten günümüze kadar garantör ülke olarak haklarının olduğuna da vurgu yaptı.

Ali Babacan ve Mehmet Şimşek’e Yüklendi

Şehir Üniversitesi üzerinden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ali Babacan, Mehmet Şimşek ve Feridun Bilgin’in de ismini vererek bu isimlerin Davutoğlu’nun yanında olduklarını söyledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@