Cumhurbaşkanı Erdoğan Fatih Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu. 

GÜNDEM 07.04.2020, 01:00 Sema Topbaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan Fatih Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Portakal’ın sosyal medyada halkı manipüle etmeye yönelik ifadeler paylaştığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Halkı Manipüle Etme İddiasıyla Portakal’a Suç Duyurusu

banner32
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sık sık sosyal medya hesabından paylaşım yapan FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal hakkında, sosyal medya üzerinden halkı manipüle etmeye yönelik ifadeler paylaştığı iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. 

Cumhurbaşkanı’nın Avukatı Duyurdu

Söz konusu suç duyurusunu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel duyurdu. Özel yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısının hemen ardından yaptığı açıklamasında, yalnızca milli dayanışmanın önemine vurgu yaptığını, gönüllülük esasına dayalı olan kampanyaya gösterilen ilgiden bahsettiğini ve Türkiye’de alınan tüm tedbirleri açıklayarak bu tedbirlere tarihsel bir örnek vermek amacıyla Tekalif-i Milliye Kanunu’ndan bahsettiğini belirtti. Haber sunucusu Fatih Portakal’ın sosyal medya hesabından attığı tweet ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kastetmediği ve asla söylemediği birtakım iddialar kullanan ve tasarruf ve mevduatlar sahiplerinden zorla para istediğine yönelik beyanlarda bulunduğunu belirten Özel, söz konusu bu söylemlerin tamamen yalan ve halkı manipüle etmeye yönelik ifadeler olduğunu bu sebeple Fatih Portakal hakkında İstanbul Başsavcılığı’na Türk Ceza Kanunu ve BDDK mevzuatı kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından suç duyurusunda bulunulduğunu ifade etti. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@