Cumhurbaşkanı Erdoğan gerilim sonrası ABD başkan yardımcısını kabul ediyor

Türkiye'nin Suriye sınırında düzenlediği Barış Pınarı Harekatı sonrası ABD ve Türkiye arasında başlayan devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile görüşüyor. Önemli görüşme külliyede başlarken masada oldukça kritik konular var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan gerilim sonrası ABD başkan yardımcısını kabul ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD başkan yardımcısı Mike Pence arasındaki kritik görüşme Ankara'da Cumhurbaşkanlığı külliyesinde başladı. Saat 15.40 sularında başlayan görüşme ABD ve Türkiye arasındaki ilişkiler açısından kritik bir öneme sahip. Beştepe’de gerçekleştirilen görüşmede Türkiye'nin Suriye'de düzenlediği Barış Harekatı kapsamında atılacak adımların konuşulacağı tahmin ediliyor. Ayrıca ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırım kararları da görüşme sırasında masaya yatırılacak.

O'breın ve Jeffrey Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ile görüştü

Suriye konulu görüşmeler yapmak üzere dün Ankara'ya gelen ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien ve Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, bugün Başkentte Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın ile bir görüşme gerçekleştirdi. Beştepe’de yapılan ve yaklaşık bir buçuk saat süren görüşmede ABD heyetinin terör örgütü ve Türkiye arasında arabuluculuk yapma teklifini yinelediği öğrenildi. İbrahim Kalın ile yapılan görüşmenin ardından ABD heyeti, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Başkanı Hakan Fidan ile bir araya geldi.

Rusya'nın Suriye özel temsilcisi Kalın ile görüştü

Barış Pınarı Harekatı başladığı günden bu yana Ankara'da yoğun bir gündem yaşanırken bugün diplomasi trafiği hızla devam etti. Rusya'nın Suriye özel temsilcisi Ankara'ya gelerek Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin detayları ise henüz açıklanmadı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü