Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri karşısında Sağlık Bakanı Koca gözyaşlarını tutamadı

Koronavirüsle mücadele için gerçekleşen toplantıda, süreci güzel bir şekilde yöneten Sağlık Bakanı Koca’ya Erdoğan’dan tebrik geldi. Erdoğan’ın sözleri karşısında duygulanan Koca, gözyaşlarını tutamadı.

GÜNDEM 20.03.2020, 12:13 20.03.2020, 12:21 Sinem Ramazanoğlu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri karşısında Sağlık Bakanı Koca gözyaşlarını tutamadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında Çankaya Köşkü’nde gerçekleşen koronavirüsle mücadele için gerçekleşen toplantıda, yaşanan bu sıkıntılı süreci güzel bir şekilde yöneten ve herkesin gönlünde taht kuran Sağlık Bakanı Koca’yı tebrik etti. Erdoğan’ın sözleri karşısında duygulanan Koca, gözyaşlarına hakim olamadı.

“Kapatıp sektörü daha çok zarara sokmak istemiyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklamada alışveriş merkezlerinin(AVM) kapatılmasına değinerek, “Kapatıp sektörü daha çok zarara sokmak istemiyoruz. Tabii kapatmak isteyen varsa kapatabilir. Halkımız zaten kendini korumaya aldı, gitmiyor” şeklinde konuşarak 3 haftalık sürecinde önemini vurguladı.

Sağlık Bakanı Koca gözyaşlarına hakim olamadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Çankaya Köşkü’nde gerçekleşen koronavirüsle mücadele için gerçekleşen toplantıda duygu dolu anlar yaşandı. Yaşanan bu sıkıntılı günlerdeki süreci güzel bir şekilde yönetmesinden dolayı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı tebrik eden Erdoğan, sağlık personelini de kutlamayı ihmal etmedi. Erdoğan, “Bütün doktorlarımız, hemşirelerimizden, sağlık çalışanlarımıza kadar tüm personel koordineli ve birlik içinde çalışıyor, hepsine teker teker teşekkür ederiz. Takdire şayan fedakârlık gösterdiler. En riskli meslek olmasına rağmen hepsi görevlerinin başında fedakârca çalışıyorlar. İlk andan itibaren doğru bilgiler ile kamuoyunun aydınlatılmasına katkı sağladılar. Sağlık Bakanımız da bu süreçte gece gündüz demeden onlarla birlikte çalıştı. Bizler onların söylediği her kelimeye harfiyen uymalıyız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözleri karşısında duygulanan Koca gözyaşlarına hakim olamadı. 85 katılımcıyla birlikte gerçekleşen toplantıda, söz alan katılımcılardan her biri konuşmasının başında başta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmak üzere tüm sağlık personeline teşekkür etti.

“Vaka sayısının artması yabancı ülkelerden gelenler”

Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleşen toplantıda, “İnsan sağlığı önceliğimiz. İnsanlar kendilerini nasıl koruyacağını bilmeli. Mümkün olduğunca sokağa çıkmamalı. Dünya bu konuda çok geç kaldı. Biz ocak ayından beri tedbirlerimizi aldık. Vaka sayısındaki artışın nedeni, yabancı ülkelerden gelenler. Liderlerle yaptığım dörtlü zirvede de özellikle İngiltere Başbakanı Boris Johnson bizi bu konuda tebrik etti... Çalışanların sağlığı çok önemli. Çalışmak zorunda kalanlar da hijyen kurallarına uymalılar. Sağlık Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığı da bu konuda destek vermeli” ifadelerine yer verdi.

“Fahiş fiyat artışlarıyla mücadelemizi sürdüreceğiz”

Koronavirüs sonrası bazı ürünlerde yaşanan fahiş fiyat atışlarını gündeme alan Erdoğan, “Fahiş fiyat artışlarıyla mücadelemizi sürdüreceğiz. Bunu yapanları en ağır ceza ile cezalandıracağız. Zaten bunlar çok düzgün ticaret yapmayan insanlar. Herkes yüzde 10-15 kâr marjı ile değil de bir vurguna dönüştürmek istiyor. Ona da hükümet olarak müdahalelerimizi sürdüreceğiz. Halkın mağduriyetinin giderilmesi için çalışın” açıklamasında bulundu.


 

Yorumlar (2)
BURAK 4 ay önce
BAŞINIZIN ÇARESİNE BAKIN DİYORSUNUZ YANİ...
BURAK 4 ay önce
SÖYLEYECEK ÇOK SÖZ VAR AMA SİLİVRİ SOĞUKTUR BU GÜNLERDE...
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@