Cumhurbaşkanı Erdoğan İsim vermeden İBB başkanı İmamoğlu'na gönderme yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli ağaçlandırma günü kapsamında yaptığı konuşmada İBB başkanı Ekrem İmamoğlu'na İsim vermeden gönderme yaptı.

GÜNDEM 11.11.2019, 12:24 11.11.2019, 15:28 Melek Eren
Cumhurbaşkanı Erdoğan İsim vermeden İBB başkanı İmamoğlu'na gönderme yaptı

dikiliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ağaç dikme etkinliğinin açılışını yaptı. Açılışın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan fidanlara can suyu verdi. Fidan dikiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ''Bugün fidan, yarın nefes' programında konuşma yaptı.

Türkiye'nin zümrüt yeşili olmasını hedefliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, programda yaptığı konuşmada Türkiye'de bugün 11 milyon fidan ve ağacı geleceğe nefes olması ümidiyle toprakla buluşturduklarını söyledi. Türkiye’nin Zümrüt yeşili olmasını hedeflediklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, fidanların hayırlara vesile olmasını diledi. Geleceğe nefes kampanyasının hedefine açtığını ve dünyaya örnek bir kampanya haline dönüştüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün kırılacak olan rekorun Guinness Rekorlar Kitabı yetkilileri tarafından Çorum'dan takip edileceğini ve kayıtlara geçeceğini söyledi.

Bize söylemediklerini bırakmayanlar şimdi yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında 17 yıldan beri çevrecilik adına kendilerine söylemediklerini bırakmayanların bugün ortada olmadığını belirterek, AK Parti'nin ağaç ve Yeşil sevgisini kimsenin terazisinin ölçmeye yetmeyeceğini söyledi. 17 yılda AK Parti olarak toplam 4.5 milyar fidanı toprakla buluşturduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sayede Türkiye'nin orman varlığının 20.8 milyon hektardan 22.6 milyon hektara çıktığını ifade etti.

Ekrem İmamoğlu'na gönderme yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında Ekrem İmamoğlu'na üstü kapalı olarak gönderme yaparak, biyolojik arıtma tesisi için temel atmama töreni yaptığını hatırlattı. Bunların zaten böyle işlere yabancı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisinin temel atma törenlerine değil açılışlara gittiğine İmamoğlu’nun ise karakterine uygun olarak temel atmama töreni düzenlediğini ifade etti. Hizmet etmenin vizyon iş olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekrem İmamoğlu’nun bünyesine hizmetin ağır geleceğini söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@