Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul için nasıl olduysa aldılar ama diyerek çok konuşulacak seçim çıkışı yaptı

AK Parti Genel Merkezi’nde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İBB Belediye başkanlığını nasıl olduysa aldılar ama İstanbul seçimlerini AK Parti kazandı diyerek çok konuşulacak bir çıkışa imza attı.

GÜNDEM 26.12.2019, 13:30 26.12.2019, 16:00 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul için nasıl olduysa aldılar ama diyerek çok konuşulacak seçim çıkışı yaptı

AK Parti Genel Merkezi’nde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İBB Belediye başkanlığını nasıl olduysa aldılar ama İstanbul seçimlerini AK Parti kazandı diyerek çok konuşulacak bir çıkışa imza attı. Günlerdir devam eden Kanal İstanbul tartışmalarına da değinen Erdoğan, isim vermeden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştirdi.

‘İstanbul Seçimlerini AK Parti Kazandı’

AK Parti Genel Merkezi’nde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na eleştirilerde bulundu. Kanal İstanbul tartışmaları üzerinden açıklamalarına devam eden Erdoğan, adımların atıldığını ve kararlı bir şekilde yola devam edildiğini söyleyerek kanal projesine gereksiz diyen Ekrem İmamoğlu’nu isim vermeden eleştirdi. Açıklamalarında, ‘İBB Belediye Başkanlığını nasıl olduysa aldılar am İstanbul seçimlerini AK Parti kazandı’ diyen Erdoğan’ın seçim çıkışı çok konuşulacak konular arasında yerini aldı.

‘Bu Projeyi Millete Yük Getirmeden Yapacağız’

Kanal İstanbul projesinin kararının verilmiş olduğunu söyleye Erdoğan, yakın bir zamanda da projenin ihalesinin yapılacağını ve bu projenin millete yük getirilmeden yap-işlet-devret ile yapmayı planladıklarını bu da olmazsa milli bütçeden yapacaklarını belirtti.

‘Kanal İstanbul’u İstanbul Boğazı’nın Deniz Trafiğinin Alternatifi Olarak Planlıyoruz’

Kanal İstanbul Projesine neden karşı çıkıldığının makul ve bilimsel bir nedeninin bulunamadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yap-işlet-devret ile bütçeden çıkan değil bütçeye gelen bir para olduğunu ve Kanal İstanbul’u İstanbul Boğazı’nın deniz trafiğinin alternatifi olarak planladıklarını anlattı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@