Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Soylu arasındaki istifa diyaloğu ortaya çıktı

Dün akşam saatlerinde istifasını açıklayan ve herkesi şaşırtan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında geçen istifa diyaloğu ortaya çıktı. 

GÜNDEM 13.04.2020, 09:19 13.04.2020, 09:22 Sema Topbaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Soylu arasındaki istifa diyaloğu ortaya çıktı

Dün akşam saatlerinde istifasını açıklayan ve herkesi şaşırtan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında geçen istifa diyaloğu ortaya çıktı. Süleyman Soylu’nun bedel ödemek adına istifa etmek istediğini söylediği Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise ‘gerek yok’ dediği öğrenildi.

İstifa Dilekçesi Gündeme Bomba Gibi Düştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün akşam saatlerinde gündeme bomba gibi düşen istifa dilekçesi sonrası tüm gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çevrilmişti. Solyu, Cuma akşamı alınan sokağa çıkma yasağı konusunda kendisinin hatalı olduğunu belirterek istifa etmeye karar vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise istifaya gerek olmadığını söylediği ancak Soylu’nun istifada ısrarcı olduğu iddia edildi.

İkili Arasında Kritik Görüşme

banner32
Gazeteci Abdulkadir Selvi’nin haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Soylu arasında kamuoyuna açıklama yapılmadan hemen önce kapsamlı bir görüşme gerçekleştiği belirtildi.

‘İstifaya Gerek Yok’

Bakan Soylu’nun Erdoğan’a Cuma akşamı alınan sokağa çıkma yasağında meydana gelen kargaşadaki bütün sorumluluğun kendisine ait olduğunu söyleyerek bedel ödemek için istifa etmek istediğini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise ‘istifaya gerek yok’ dediği aktarıldı.

İçişleri Bakanı İstifada Israrcı Davrandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, istifaya gerek yok derken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise istifada ısrarcı davrandı. İddialara göre Soylu, ‘Efendim konjonktür onu gerektiriyor. Sizin elinizi rahatlatmak için istifa ediyorum dediği öğrenildi. Öte yandan Bakan Soylu’nun bu sözlerden sonra Erdoğan’ın ikinci bir şey söylemesini beklemeden ‘Hakkınızı helal edin’ dediği bilgisi de verildi.

Bakan Soylu Görevine Devam Edecek

Öte yandan dün akşam saatlerinde gündeme bomba gibi düşen istifa kararı sonrasından İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasını kabul etmediği ve Bakan Soylu'nun görevine kaldığı yerden devam edeceği bilgisi paylaşıldı.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@