Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan yurt dışındaki öğrencilere önemli çağrı!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelede Türkiye'ye yönelik uçuşları durdurulan ülkelerde geçici olarak bulunan ve dönmek isteyen öğrencilerin isterlerse Türkiye'ye gelebileceklerini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan yurt dışındaki öğrencilere önemli çağrı!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yeni tip koronavirüsle  mücadele kapsamında Türkiye'ye yönelik uçuşları durdurulan ülkelerde geçici olarak bulunan ve ülkeye dönmek isteyen öğrencileri isterlerse Türkiye'ye getirilebileceklerini bildirdi.

Oktay paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

 "Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle, ‪ülkemize yönelik uçuşları durdurulan İngiltere, İrlanda, İsviçre, Polonya, İtalya, Mısır, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde geçici olarak bulunan ve ülkemize dönmek isteyen öğrencilerimizin 21 Mart Cumartesi yerel saatle 17.00'a kadar bulundukları ülkelerdeki diplomatik temsilciliklerimize başvurmaları halinde, planlanan süre içinde dönüşleri gerçekleştirilecektir. Vatandaşlarımızın yurda dönüşlerini Dışişleri, İçişleri, Sağlık, Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarımızla koordinasyon halinde THY ile sağlayacak ve Bilim Kurulu'nun tedbirleri kapsamında 14 gün karantina altında tutacağız."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@