Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı başladı! Hangi konular görüşülecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans ile başkanlık edeceği Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantının hemen ardından basın açıklaması yaparak kamuoyunu bilgilendirmesi bekleniyor.

GÜNDEM 20.04.2020, 15:46 20.04.2020, 15:59 Sema Topbaş
Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı başladı! Hangi konular görüşülecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans ile başkanlık edeceği Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantının hemen ardından basın açıklaması yaparak kamuoyunu bilgilendirmesi bekleniyor. Toplantının ana gündeminden birinin de 4 günlük sokağa çıkma yasağı olduğu öğrenilirken bunun dışında Ramazan ayı tedbirlerinin de ele alınması bekleniyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sunum Yapacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı saat 15.12 itibariyle başladı. Huber Köşkü'nde gerçekleştirilen toplantı video konferans yöntemiyle koronavirüs tedbirlerine uyarak gerçekleştirilirken toplantının ana gündem maddesinin koronavirüs salgını olduğu öğrenildi. Toplantıda, koronavirüs salgınında Türkiye'nin geldiği son durum ve salgınla ilgili atılacak yeni adımlar konuşulacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da Türkiye'deki koronavirüs salgınıyla ilgili tüm gelişmeleri ele alan bir sunum yapacağı öğrenildi.

Sokağa Çıkma Yasağı Gündem Maddeleri Arasında

banner32
Diğer yandan toplantının gündem maddelerinden birinin de 23-24-25-26 Nisan tarihlerini kapsayan sokağa çıkma yasağı kararı olacak. Bir süredir gündeme gelen dört günlük sokağa çıkma yasağıyla ilgili toplantıda bir değerlendirme yapılması bekleniyor. Daha önce gündeme gelen ve tartışma konusu olan sokağa çıkma yasağına Ramazan ayının hemen öncesine gelmesinden dolayı marketlerde yığılmaya neden olabileceği gerekçesiyle pek sıcak bakılmadığı ifade edilmişti. Değerlendirmede olan bir diğer formülün ise 23-24 Nisan tarihlerinde dışarıdaki yoğunluğun artmaması için sadece marketlerin açık kalması ve diğer tüm iş yerlerinin kapalı olması yönünde olduğu öğrenildi. Başka bir formüle göre de 25-26 Nisan tarihleri arasında 30 Büyükşehir ve Zonguldak'ta 2 haftadır uygulamada olan hafta sonu sokağa çıkma yasağının aynı şekilde devam ettirilmesi düşünülüyor. Tüm bu başlıklar bugün gerçekleştirilen toplantı sonrasında netlik kazanacak. 

Ramazan Ayı Tedbirleri Konuşulacak

Aynı zamanda bugün gerçekleştirile toplantının önemli konularından biri de Ramazan ayı tedbirleri olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, teravih namazının camilerde kılınmayacağı duyurusu yapılmış ve vatandaşların aileleriyle beraber evlerinde teravih namazını kılabilmesinin mümkün olduğu bilgisi verilmişti. Ramaan ayı boyunca vatandaşların iftar daveti vermekten kaçınmaları konusunda da uyarılar yapılmıştı. Bu konularda bugün toplantının önemli başlıkları arasında yerini alıyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklama Yapacak

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısının son bulmasının hemen ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kamuoyuna önemli açıklamalarda bulunacağı da verilen bilgiler arasında.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@